Nauja tvarka bus taikoma nuo karantino pradžios kovo 16-ąją.
„Valstietės“ Audronės Jankuvienės žiniomis, 75 tūkst. iš 205 tūkst. savarankiškai dirbančiųjų turi ir darbo sutartis. Pasak jos, dėl subsidijos jau kreipėsi 59 tūkst. žmonių, jiems išmokėta beveik 7,4 mln. eurų.
Dabar numatyta, kad dėl koronaviruso krizės praradę pajamas savarankiškai dirbantys žmonės subsidiją gauna, jeigu jie nedirba pagal darbo sutartį ir negauna jokių su darbo santykiais susijusių pajamų.
Savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu mokama 257 eurų išmoka per mėnesį. Savarankiškai dirbančiais asmenimis laikomi individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų bei tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, verslo liudijimų turėtojai bei asmenys, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai) arba individualia žemės ūkio veikla.
„Tai bus labai palanku kūrybiniams darbuotojams“, – teigė pataisos iniciatorė konservatorė Gintarė Skaistė.
Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė sako, kad pataisa aktuali ir tiems žmonėms, kurie yra, pavyzdžiui, nemokamose ar vaiko priežiūros atostogose.
Tuo metu Seime nepritarta Remigijaus Žemaitaičio ir Kęstučio Bartkevičiaus siūlymui savarankiškai dirbantiems žmonėms mokėti ne 257 eurų, o 80 proc. MMA dydžio subsidiją.
Dabar numatyta, kad dėl koronaviruso krizės praradę pajamas savarankiškai dirbantys žmonės subsidiją gauna, jeigu jie nedirba pagal darbo sutartį ir negauna jokių su darbo santykiais susijusių pajamų.
Savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu mokama 257 eurų išmoka per mėnesį. Subsidijos gali prašyti ir turintieji nedidelių neatidėtų įsiskolinimų.
Siekiant, kad dėl karantino savarankiškai dirbantys žmonėms patirtų kuo mažiau išlaidų, Seimas leido jiems laikinai nemokėti 42 eurų privalomojo sveikatos draudimo įmokų, tačiau skolą padengti jie turės per dvejus metus.
Savarankiškai dirbančiais asmenimis laikomi individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų bei tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, verslo liudijimų turėtojai bei asmenys, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai) arba individualia žemės ūkio veikla.