Seime pritarta „žmonių apiplėšimo“ mokesčiu pavadintam palūkanų apmokestinimui

Po pateikimo parlamentarai pritarė siūlymui apmokestinti didesnes nei 200 Lt metines palūkanas. Mokestis parlamentarų buvo pavadintas ir populistiniu žingsniu, ir žmonių apiplėšinėjimu.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Už palūkanų apmokestinimą balsavo 64 parlamentarai, prieš – 20, susilaikė 38 Seimo nariai.

Ketinama 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinti didesnes nei 200 litų per metus palūkanas, gaunamas už vertybinius popierius, bankuose laikomus indėlius ir suteiktas paskolas.

„Sunku rasti žmogų, kuriam mokesčius mokėti patiktų. Tik kažin ar daug tokių, kurie sutiktų gyventi be ligoninių ar teismų, galų gale, be senatvės pensijų“, – parlamentarams pristatydamas projektą sakė Seimo narys Vitas Matuzas.

Jo teigimu, nedideles santaupas turintys šalies gyventojai nenukentės – esą tam, kad būtų apmokestintos palūkanos, banke reikia turėti mažiausiai 10 tūkst. Lt indėlį, vertybinių popierių.

Lietuva, V.Matuzo teigimu, kartu su Kipru yra vienintelės ES valstybės, neapmokestinančios palūkanų.

„Lietuva išsiskiria ES tuo, kad didžiausia mokesčių našta guli ant darbo, ir mažiausia – ant kapitalo“, – sakė Seimo narys.

Seime antradienį svarstomas visas naujų mokesčių paketas – diskutuojama dėl vadinamųjų prabangos mokesčių įvedimo, keliamas ir progresinių mokesčių klausimas.

Parlamentarai išsakė abejonių, esą palūkanų apmokestinimas gali paskatinti žmones dėti santaupas ne į bankus, o tiesiog į kojines.

„Ar jūs nemanome, kad šis projektas gali paskatinti atsiimti indėlius iš bankų ir taip sukelti tam tikrą finansinį nestabilumą šalyje?“ – V.Matuzo klausė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Palūkanų apmokestinimas buvo pavadintas ir „ne prabangos mokesčiu“, pasiūlyta ieškoti kitų būdų, kaip gauti papildomų pajamų į šalies biudžetą.

„10 tūkst. Lt žmonės pasidėjo savo laidotuvėms“, – piktinosi Seimo narė Birutė Vėsaitė ir paprašė tiesiog neerzinti Lietuvos.

„Esu už. Esu iš tų, kurie turi indėlį banke didesnį nei apie 10 tūkst. Lt, o apie 20 tūkst. Lt. (...) Kitur žmonės supranta, kad mums reikalinga stipresnė Lietuva, kuri galėtų stipriau paremti bėdose esantį savo žmogų“, – sakė Vytenis Povilas Andriukaitis.

„Tokia prabanga, kai apmokestinama 10 tūkst. Lt, skamba labiau kaip žmonių apiplėšimo arba populizmo mokestis“, – sakė Andrius Mazuronis, teigęs, kad mokesčiui nepritaria visa „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų