„Turėtume padaryti ir viešą parlamentinę kontrolę, (...) nes klausimas yra opus“, – pirmadienį komiteto posėdyje teigė komiteto vadovas Mykolas Majauskas.
2021 metais komerciniai ir centrinis bankas pasirašė memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo didinimo. Tuomet planuota, kad papildomi bankomatai ar kitos grynųjų pinigų išdavimo vietos iki šių metų vidurio bus įrengtos 100 šalies vietovių, kur jų dabar nėra. Todėl galimybė išsigryninti pinigus bus prieinama ne mažiau kaip 191 šalies mieste bei miestelyje.
Lietuvos bankų asociacijos komunikacijos vadovė Valerija Kiguolienė BNS sakė, jog vėliau nutarta įrengti būtent 100 naujų bankomatų.
„Tai yra bankomatai, nors pradžioje svarstant buvo minimi ir alternatyvūs sprendimai, pavyzdžiui, išsigryninimas „Perlo“ terminale. Dabar jie nebesvarstomi, eina kalba tik apie bankomatus“, – pabrėžė V.Kiguolienė.
Pasak jos, bankomatų įrengimo sutartis gruodžio pabaigoje pasirašyta su bendrove „Worldline Lietuva“, ji dabar atlieka infrastruktūros tyrimą.
„Tiekėjas dabar atlieka savo analizę, kur būtų galima tuos bankomatus įrengti (...) Į kiekvieną vietą reikia nuvažiuoti pasižiūrėti, kokios sąlygos ten yra atsirasti bankomatui. Kokie pastatai, telekomunikacijos yra“, – teigė ji.
Tikslus naujų bankomatų vietų sąrašas bus paskelbtas „Worldline Lietuvai“ atlikus vertinimą.
Pernai skelbta, kad grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra bus sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų.
Šiuo metu šalyje veikia 1 044 bankomatai, per 2200 „Perlo“ terminalų, grynųjų pinigų išdavimo paslauga teikiama ir bankų partnerių „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir kitų parduotuvių kasose bei „Narvesen“, „Lietuvos spaudos“ kioskuose, iš viso – apie 4 tūkst. taškų.