„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Seimo komitetas – prieš „Sodros“ grindų naikinimą nepelno organizacijų darbuotojams

Šiemet įvestos „Sodros“ įmokų grindys darbuotojams, kurie dirba pelno nesiekiančiose organizacijoje, liks galioti toliau.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį nepritarė Seimo narės konservatorės Gintarės Skaistės siūlymui netaikyti „Sodros“ grindų tokiems darbuotojams. Šį komiteto sprendimą dar svarstys Seimas.

„Atidarome Pandoros skrynią, gausis chaosas“, – prognozavo „valstietis“ Viktoras Rinkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mykolas Majauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mykolas Majauskas

Tuo metu konservatorius Mykolas Majauskas, priminęs, kad „Sodros“ įmokų grindys atsirado siekiant mažinti šešėlį, apgailestavo, kad nedaromos išimtys nevyriausybinėms organizacijoms, kurios ir taip sunkiai gyvena – samdo darbuotojus valandiniam darbui, tačiau dėl įvestų grindų joms padidėjo mokesčiai.

„Mokyklos ir ligoninės yra valstybinės organizacijos, tai negi mes sakome, kad jos moka atlyginimus vokeliuose?“ – svarstė jis.

„Sodros" vadovas Mindaugas Sinkevičius pareiškė, kad padarius išimtį, būtų nuskriausta daug viešojo sektoriaus darbuotojų.

„Grindys yra, kad žmonės turėtų draudimą ir vėliau gautų didesnes pensijas. Ir jeigu būtų tokiai pataisai pritarta, įsivaizduokime situaciją: dabar žmogus dirba... o tokių žmonių viešajame sektoriuje yra nemažai, tarkime, valytoja, sargas, kurie gauna mažesnius negu minimalius atlyginimus, dabar jie gauna pilną draudimą, o mes iš jų jį atimtume. Jų pensijas galimai sumažintume ateityje“, – teigė „Sodros“ vadovas.

Pasak jo, pelno nesiekiančių organizacijų sektoriuje dirba apie 20 tūkst. žmonių, gaunančių mažiau nei minimalią algą.

„Sodra“ vasarą skelbė, kad socialinio draudimo įmokų grindų efektas buvo teigiamas – sumažėjo uždirbančių mažiau negu minimalią algą (400 eurų).

„Sodros“ įmokų grindų išimtys taikomos ne tik jaunesniems nei 24 metų gyventojams, ar gaunantiems senatvės, netekto darbingumo pensiją, o taip pat tiems, kam mokama šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensija, turintiems nustatytą 0–55 procentų darbingumo lygį, gaunantiems motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, draudžiamiems pensijų socialiniu draudimu valstybės lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų