Komitetas taip pat sutarė, kad 2013 metais šis tarifas turėtų būti 2,5 proc.
„Tokiu būdu būtų grąžintas kitąmet pasiskolintas 0,5 proc. punkto“, – BNS sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto vicepirmininkas liberalcentristas Artūras Melianas.
Už tokį sprendimą penktadienį balsavo septyni komitetai nariai iš dvylikos.
Valdančiosios koalicijos lyderiai ketvirtadienį pasirašė susitarimą dėl 2012 metų viešųjų finansų biudžetų. Jame be kita ko numatytas įsipareigojimas iki kitų metų gegužės priimti Pensijų sistemos pertvarkos įstatymus, įgyvendinančius pervedimų į pensijų fondus reformą, paremtą „2+2+2“ principu. Jis turėtų įsigalioti juo 2013-ųjų.
Anot A.Meliano, komiteto sprendimas neprieštarauja šiems planams, mat dėl pačios reformos dar būtina susitarti Seime.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo, kad į privačius pensijų fondus iš „Sodros“ būtų pervedami 2 proc. įmokų, o jeigu asmuo pats sutiktų papildomai įnešti 2 proc., iš „Sodros“ į jo pasirinktą privatų pensijų fondą iš viso būtų pervedami 4 proc. socialinio draudimo mokesčio.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys neslepia skepticizmo dėl įmokų pervedimo į privačius pensijų fondus, bet sveikina pasiektą kompromisą.
„Tai yra kompromisinis siūlymas, nuomonių yra įvairių, ir aš lieku prie savo skepticizmo dėl tokio investavimo sunkmečiu, bet aš manau, kad priimtas svarbus sutarimas, svarbiausia, kad pavyko rasti kompromisą, kuris leis nuo kitų metų atstatyti senatvės pensijas“, – koalicijos susitarimą penktadienį BNS komentavo R.Dagys.
Antradienį jis palaikė Pensijų sistemos pertvarkos įstatymo pataisą, numatančią kitąmet nė lito nepervesti į privačius pensijų fondus, kad užtektų pinigų nuo sausio atkurti anksčiau sumažintas senatvės pensijas. Dėl to pasipriešinus liberalams ir radus kitų finansinių šaltinių pensijoms atstatyti, sutarta į privačius pensijų fondus kitąmet pervesti ne 2 proc., o 1,5 proc. socialinio draudimo mokesčio.