Seimo komitetas – už lengvatą dideliems investicijų projektams su mažiau darbuotojų

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė, kad vadinamasis „žaliasis investicijų koridorius“ nuo 2024 metų liepos būtų taikomas didelius projektus įgyvendinančioms įmonėms, kurios pritraukia daug investicijų, bet įdarbina nebūtinai daug žmonių.
Pinigai
Pinigai / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Seimas

Užtektų, kad būtų sukurta bent 20 naujų darbo vietų, o vidutinis atlyginimas siekti bent 1,25 konkrečios savivaldybės vidutinio darbo užmokesčio – tai yra toks investuotojas įsipareigotų darbuotojams mokėti ketvirtadaliu didesnę algą.

Komitetas trečiadienį pritarė tokioms Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtoms Pelno mokesčio ir Investicijų įstatymų pataisoms.

Ministerija siūlo reikalavimus švelninti ir lengvatą taikyti ir toms įmonėms, kurios sukurs gerokai mažiau naujų darbo vietų – nuo 20 iki 149 (Vilniuje – nuo 20 iki 199).

Kaip komitete sakė viceministras Karolis Žemaitis, stambių projektų ir investicijų tendencijų analizė rodo, kad dėl technologinės pažangos galima tuos pačius darbus atlikti „su mažiau rankų“.

„Galima sukurti ir mažiau darbo vietų, bet su aukštesniu atlyginimu darbuotojams. Matome, kad gamybos investicijose darbo vietų skaičius globaliai mažėja – nebereikia šimtų darbuotojų, kartais užtenka dešimčių, bet aukštesnės kvalifikacijos“, – teigė viceministras.

Pasak jo, pokyčių ir lankstumo reikia, nes dabar Lietuva negali konkuruoti su Lenkija, Vengrija, Slovakija, kitomis šalimis pagal investicijų ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų pritraukimą.

K.Žemaitis sako, kad dabar didelius projektus įgyvendinančios įmonės sukuria daug darbo vietų, sumoka daug mokesčių, todėl joms taikoma pelno mokesčio lengvata valstybei atsiperka.

Viceministras pabrėžė, kad pakeitimas ypač aktualūs regionams, kur tikimasi pritraukti naujų investicijų: „Tikėtina, kad miestai jau yra prisitraukę investicijų, bet mūsų tikslas skatinti regionus“.

Pasak jo, savivaldybės, kaip pripažįsta merai, yra pasiruošusios priimti „stambias investicijas su aukštos kvalifikacijos darbo vietomis“.

„150 ar 200 darbo vietų sukurti iš karto yra sudėtinga, bet sukurti 20, 30 ar 50 aukštos kvalifikacijos darbuotojams įmanoma“, – teigė K.Žemaitis.

Šiuo metu tokios įmonės gali iki 20 metų nemokėti pelno mokesčio, o dideliais projektais laikomi tie, kurie sukuria bent 150 (Vilniuje – bent 200) darbo vietų ir jos išlaikomos bent penkerius metus, kai investuojama bent 20 mln. eurų (Vilniuje – bent 30 mln. eurų) privačių lėšų.

Dabar pataisas svarstys Seimas ir balsuos dar iki Kalėdų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų