15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Seimo nariai susirūpino lošėjų milijonais: tikra ar išgalvota problema?

Seime užregistruota Azartinių lošimų įstatymo pataisa, kuria siūloma lošimų namuose leisti pinigus į žetonus keisti tik kasose, kuriose įrengti kasos aparatai. Šiuo metu didžioji dalis lošėjų pinigų iškeičiama tiesiai prie stalų. Dalies politikų ir teisininkų nuomone, tai landa, kuri lošimo namams leidžia nuslėpti milijonines sumas.

Didesnė problema – slepiami laimėjimai

Mokesčių inspekcija iki šiol nė karto nebuvo nustačiusi atvejų, kai būtų sukčiaujama mokestine prasme keičiant pinigus į žetonus prie stalo, – teigė D.Buta.

VMI komunikacijos vadovas Darius Buta 15min.lt nurodė, kad šiuo metu nėra duomenų, leidžiančių teigti, kad lošimų namai gali piktnaudžiauti galiojančia tvarka.

„Mokesčių inspekcija iki šiol nė karto nebuvo nustačiusi atvejų, kai būtų sukčiaujama mokestine prasme keičiant pinigus į žetonus prie stalo. Mokestinė rizika čia yra gerokai mažesnė, nes visas procesas yra filmuojamas. VMI istorijoje nebuvo nė karto, kad kiltų problemų gaunant filmuotą medžiagą.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Eilės Valstybinėje mokesčių inspekcijoje
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Eilės Valstybinėje mokesčių inspekcijoje

Kita vertus, žaidėjų neatsitraukimas nuo stalo ir pinigų keitimas prie stalo yra pasaulinė praktika. Žaidėjai turi savo vietas, vadovaujasi savo žaidimo psichologija, tiki, kad viena ar kita vieta jiems yra laiminga. Toks teisinis reglamentavimas būtų vienas iš nedaugelio pasauliniame kontekste“, – teigė jis.

VMI atstovo nuomone, būtų kur kas geriau standartizuoti lošimų laimėjimų išmokėjimo sistemą. „Žmogus gali laimėti didelę sumą, apie kurią kazino privalo pranešti VMI, tačiau jeigu jis prie išmokėjimo langelio eina kelis kartus išsimokėti po nedideles sumas, VMI informacijos negauna“, – paaiškino D.Buta.

Sukasi šimtamilijoninės sumos

LPT duomenimis, pernai Lietuvos lošimų namai iš žaidėjų surinko daugiau nei 100 mln. eurų. Žaidėjams išmokėta 81 mln. eurų.

Advokatas, advokatų kontoros „Glimstedt“ partneris Linas Sesickas, kuris buvo vienas iš specialistų, kūrusių memorandumą apie azartinių lošimų rinką ES ir Lietuvoje, 15min.lt teigė, kad problemos yra akivaizdžios, tačiau jos sąmoningai ignoruojamos.

„Statymai vyksta grynaisiais pinigais, sukasi milijoninės sumos, kurios nėra apskaitomos fiskaliniais čekiais. Jei žmogus parduotuvėje nusiperka bandelę, ši transakcija fiksuojama fiskalinės apskaitos prietaisų atmintyse. Labai aišku, kuri prekė už kokią kainą buvo nupirkta.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Azartiniai žaidimai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Azartiniai žaidimai

Lošimų namuose sumos yra žymiai didesnės, bet jokios kontrolės valstybė nevykdo. Teisinio reguliavimo prasme nėra sukurta jokio pagrindo ir nėra teisinių sąlygų tai daryti. Kyla klausimas, kodėl Lietuvoje tai toleruojama ir įstatymų leidėjai šių teisinių spragų neužpildo“, – teigė jis.

LPT duomenimis, pernai Lietuvos lošimų namai iš žaidėjų surinko daugiau nei 100 mln. eurų. Žaidėjams išmokėta 81 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais