K. Masiulis piktinasi, kad pirkimą organizuos ne pirkimams vykdyti įkurta valstybės institucija – Centrinė perkančioji organizacija, o nedidelė Pagėgių įmonė. Planuojama nupirkti biokuro katilų 21 mokyklai ir kitai viešajai įstaigai už 5–10 mln. litų.
„Tvarkiečių“ valdoma ministerija nepagrįstai ir be jokių argumentų pasirinko „tvarkiečių“ kontroliuojamą Pagėgių įmonę. Kodėl pirkimas nebuvo patikėtas Centrinei perkančiajai organizacijai? Tęsiant tokią praktiką, Energetikos ministerijos pirkimus organizuos Šalčininkų savivaldybė, „darbiečių“ ministerijų – Kėdainių, socialdemokratų – Vilkaviškio?“, – sakė parlamentaras.
UAB „Pagėgių komunalinio ūkio“ 100 proc. akcijų priklauso Pagėgių savivaldybei, kurios valdančiąją daugumą sudaro partija „Tvarka ir teisingumas“. Bendrovė verčiasi karšto, šalto vandens, šilumos tiekimu, kanalizacijos priežiūra, nuotėkų šalinimu, traktoriaus nuoma ir teikia duobkasių paslaugas. UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ vadovas taip pat „tvarkietis“ Bronius Vaitkus jau buvo įsivėlęs į skandalą. 2010 m. bendrovės skelbtą konkursą nutiesti magistralinius vandentiekio ir nuotekų tinklus laimėjusios statybų įmonės darbininkai buvo pagauti jo sodyboje Lumpėnuose klojantys kiemą nauja asfalto danga.
„Prašiau ministerijos vadovų paaiškinti, kodėl buvo pasirinkta Pagėgių įmonė, tačiau jokio rišlaus atsakymo nesulaukiau. Jeigu pirkimas nebus sustabdytas, visuomenei kils daug abejonių šios Vyriausybės ryžtu kovoti su korupcija“, – teigia Seimo narys.
Pasak „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, Pagėgių savivaldybėje yra pasirašoma daugiausiai korupcijai palankiausių viešųjų pirkimų sutarčių.