Įstatymo projektas, priimtas griežtai pagal partijų linijas 50 balsų prieš 49, dabar keliauja atgal į demokratų dominuojamus Atstovų Rūmus, kur turėtų būti priimtas, jei paskutinę minutę neiškils kokių nors kliūčių.
„Pažadėjau Amerikos žmonėms, kad pagalba jau pakeliui“, – iš Baltųjų rūmų pareiškė J.Bidenas, Senatui patvirtinus planą.
„Šiandien galiu pasakyti, kad žengėme dar vieną milžinišką žingsnį į priekį tesėdami tą pažadą, – sakė jis. – Tai tikrai nebuvo lengva. Ne visuomet buvo malonu. Bet to labai reikėjo.“
Net ir be progresyviųjų prioriteto minimalų darbo užmokestį padidinti iki 15 dolerių už valandą įstatymo projektas žymi J.Bideno demokratų pergalę, jiems pradedant veikti atsigavimą po pandemijos, Jungtinėse Valstijose jau pareikalavusios daugiau kaip 500 tūkst. gyvybių ir pakenkusios ekonomikai.
Senato demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeras pažadėjo, kad šis įstatymo projektas reikš „didesnę pagalbą didesnei žmonių grupei“ palyginti su tuo, ką federalinė vyriausybė yra dariusi pastaruosius dešimtmečius.
Pagal įstatymo projektą daugumai amerikiečių bus išsiuntinėti 1,4 tūkst. dolerių (1,17 tūkst. eurų) čekiai, valstijų vyriausybėms ir savivaldybių administracijoms bus skirta 350 mlrd. dolerių (293 mlrd. eurų), o mokykloms – 130 mlrd. dolerių (108,9 mlrd. eurų).
Taip pat numatyti 49 mlrd. dolerių (41 mlrd. eurų) testavimui dėl COVID-19, kontaktų atsekimui ir tyrimams plėsti, 14 mlrd. dolerių (11,7 mlrd. eurų) vakcinoms platinti.
Atstovų Rūmų demokratų daugumos lyderis Steny Hoyeris sakė, kad Rūmai pataisytą įstatymo projektą svarstys antradienį ir ketina kitos savaitės pradžioje nusiųsti jį J.Bidenui pasirašyti.