Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pastačius biokuro jėgainę, šiluma pigs ne iškart

Vilniaus vadai pareiškė, kad „Dalkiai“ pastačius biokuro jėgainę, iškart vilniečiams šiluma pigs penktadaliu. Tačiau ekspertai tokiais pažadais abejoja.
Šildymas.
Šildymas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sostinės šilumos ūkio nuomininkė „Dalkia Eastern Europe“ per trejus metus ketina Vilniuje pastatyti 300 MW galios jėgainę. Vilniaus valdančiųjų teigimu, vos pastačius katilinę šiluma iš karto pigtų penktadaliu, kadangi 60 proc. šilumos energijos Vilniuje būtų gaminama naudojant biokurą ir atsisakant brangių rusiškų dujų.

Tačiau katilinė yra statoma bendrovės lėšomis neprašant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ar valstybės paramos. Dėl šios priežasties, Biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA direktoriaus Alekso Jakšto teigimu, šiluma vos pastačius elektrinę nepigs.

„Pats kuras yra 2-2,5 karto pigesnis nei dujos. Reikia turėti omenyje, kad pačios investicijos į biokuro katilinę yra santykinai didesnės nei į dujinę katilinę. Todėl tikėtis momentaliai šilumos kainų atpigimo perėjus prie biokuro, jeigu investuotojas tai daro be jokios paramos arba lėšų iš kokių nors fondų, tikėtis nereikia. Tokiu atveju gaunasi, kad šiluma nepabrangsta, bet ir neatpinga iš karto“, – sakė A.Jakštas.

LITBIOMA prezidentas Remigijus Lapinskas yra buvęs „Rubicon group“ (dabar ICOR) akcininkas.

Sostinės meras artimiausiu metu žada projektą pristatyti premjerui Andriui Kubiliui. Tikimasi dar šiemet pradėti jėgainės statybas. Ji turėtų būti baigta per trejus metus. Jėgainė būtų pastatyta šalia dabartinės trečiosios termofikacinės elektrinės Jočionyse, šalia Gariūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos