Siūloma, kad taromatai nepriimtų mažiausių butelių

Seimo narys siūlo kiek padidinti mažiausias gėrimų pakuotes, dalyvaujančias užstato sistemoje. Jei pasiūlymas būtų priimtas, taromatai nepriimtų mažiausių butelių.
Taromatas
Taromatas / VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ nuotr.
Temos: 2 Verslas Taromatas

„Jeigu taromatų sistemą apkrausime visokiomis smulkmenomis, reikės papildomas lazerių sistemas statyti, kad nuskenuotų, nes 100 mililitrų reikia ypač jautrios technikos“, – BNS sakė Ekonomikos komitete dirbantis Andrius Kupčinskas, parengęs Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas.

Jomis siūloma gamintojus ir importuotojus įpareigoti imti užstatą tik už 0,2 litro ir didesnes vienkartines gėrimų pakuotes vietoj dabar mažiausių 0,1 litro talpos. Be to, siūloma į užstato sistemą kol kas neįtraukti pieno, kefyro, jogurto plastiko butelių.

„Čia, ar laipteliais lipame, ar liftu važiuojame į aukščiausią rūšiavimo lygį – apimam viską“, – aiškino A.Kupčinskas.

Pasak jo, mažos talpos tarą gyventojai paprastai rūšiuoja ir išmeta į specialius konteinerius, jie taip pat rūšiuoja pieno, kefyro, jogurto plastiko butelius.

Tokius siūlymus jis parengė reaguodamas į tai, kad Seimas neseniai pradėjo svarstyti iniciatyvą po poros metų dar labiau išplėsti taros surinkimo apimtis į taromatus priimant ir šampano, degtinės, kitų stipriųjų gėrimų butelius, stiklainius bei visą plastiko tarą iki trijų litrų.

Užstato sistema pradėjo veikti 2016 metų vasarį. Dabar į taromatus priimama alaus, sidro, vandens, giros ir kitų nealkoholinių gėrimų tara – ji sudaro virš 92 proc. visos taros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų