Vilniaus kapinių registras orientuojasi į palaidotųjų paiešką, o „Cemety" ne tik suteikia paieškos galimybę, bet ir siūlo papildomas paslaugas, tokias kaip integracija su „Google Maps“, kad būtų lengviau orientuotis kapinėse, bei virtualią galimybę uždegti žvakutę. Tokios iniciatyvos, anot vystytojų, atveria duris į modernų kapinių valdymą.
„ID Vilnius“ Produktų vystymo skyriaus vadovas Donatas Gudelis, 15min pasakodamas apie Vilniaus kapinių registrą, sakė, kad tai sistema, leidžianti greitai ir patogiai rasti artimojo ar žymaus žmogaus kapą visose Vilniaus miesto kapinėse.
Pasak pašnekovo, įrankio sukūrimo idėja kilo siekiant supaprastinti galimybę miestiečiams greitai ir patogiai rasti informaciją apie miesto kapinėse palaidotus velionis. Tam reikėjo inventorizuoti ir skaitmenizuoti visus kapinių duomenis.
Iki tol duomenys apie laidojimus Vilniaus miesto kapinėse buvo kaupiami popieriniuose žurnaluose, kuriuos saugodavo kapines administruojančios įmonės, todėl gyventojams informacija apie tai buvo sunkiau prieinama. Kapinių administratoriai registrą naudoja ir el. laidojimo leidimų išdavimui. Nuo 2020 m. gruodžio per registrą jau išduota daugiau nei 16 tūkst. el. leidimų laidoti.
Kapinių skaitmeninimo ir duomenų valdymo sistema „Cemety“ vadovas Andrius Trunovas pasakojo, kad jos sukūrimą įkvėpė gyvenimiška situacija: atvykę į kapines, kur turėjo būti palaidotas tolimas giminaitis, jie gavo didžiulę popierinę knygą iš atsakingo asmens. Nors knygoje rado laidojimo įrašą, negalėjo nustatyti, kur tiksliai yra giminaičio kapas.
„Supratę, kad tokia popierinė kapinių apskaita vykdoma visoje šalyje, pradėjome galvoti apie šiuolaikišką sprendimą, padėsiantį savivaldybėms patogiai ir efektyviai tvarkytis kapinėse“, – kalbėjo A.Trunovas.