Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Smulkieji „Snoro“ akcininkai dėl nacionalizavimo patirtų nuostolių negali jų deklaruoti

Smulkieji akcininkai, kurių turimos „Snoro“ akcijos 2011 metų lapkritį buvo nacionalizuotos, šių nuostolių negali įtraukti į 2011 metų pajamų deklaraciją ir taip susimažinti mokėtino pajamų mokesčio. Tokį išaiškinimą, suderintą su Finansų ministerija, pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), praneša Investuotojų asociacija.
„Snoras“
„Snoras“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Egzistuoja didelė tikimybė, kad nusavintos akcijos bus įvertintos nuliu, todėl smulkieji akcininkai prarado 100 proc. į „Snorą“ investuotos sumos. Dėl šios priežastis didelė dalis smulkiųjų investuotojų visai pagrįstai „Snoro“ akcijų nuostolius įtraukė į 2011 metų deklaraciją ir jais sumažino iš kitų akcijų uždirbtą pelną bei mokėtiną pajamų mokestį“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Vyriausybė 2011 metų lapkričio 16 dieną nutarė visuomenėms poreikiams perimti 100 proc. banko „Snoras“ akcijų, nes „Snoro“ turtas gali būti mažesnis nei įsipareigojimai. Perimtos ne tik 1,7 mlrd. litų iššvaistymu įtariamų pagrindinių „Snoro“ akcininkų – Vladimiro Antonovo (68,1 proc.) ir Raimondo Baranausko (25,31 proc.), bet ir su jais nesusijusių 3,7 tūkst. smulkiųjų akcininkų (6,59 proc.) akcijų. „Snoro“ akcijų kapitalizacija, skaičiuojant pagal jų kainą NASDAQ OMX Vilnius biržoje, buvo 378 mln. litų, iš jų vien priklausančių smulkiesiems akcininkams – beveik 25 mln. litų.

Pagal Finansinio tvarumo įstatymą, už nacionalizuotas „Snoro“ akcijas turi būti teisingai atlyginta, todėl akcijų vertei nustatyti bus atliekamas vertinimas.

VMI aiškina, kad „visuomenės poreikiams paimtų akcijų kainai nustatyti ir išmokėti reikalingas tam tikras laikotarpis, todėl nagrinėjamu atveju buvusių savininkų turėtų akcijų perleidimo momentas nesutaps su pajamų už jų perleidimą nuosavybėn gavimo momentu“.

Išaiškinimo teigimu, išmokas už „Snoro“ akcijas pajamomis investuotojai turėtų pripažinti tuomet, kai jos faktiškai gautos, tai yra kai lėšos bus pervestos į buvusių akcininkų sąskaitas.

„Tačiau jeigu akcijos bus įvertintos nuliu ir jokia kompensacija už jas nebus mokama, kyla klausimas, kodėl šių nuostolių negalima traukti į 2011 metų deklaraciją“, – sakė V. Plunksnis.

Pasak jo, „Snoro“ akcijų įvertinimo procesui užsitęsus, „pajamas“ smulkieji akcininkai gaus po daugiau nei metų nuo akcijų įsigijimo ir jos bus priskiriamos prie neapmokestinamų. „Todėl realiai patirti 25 mln. litų nuostoliai gyventojų pajamų mokesčio nesumažins“, – teigė V.Plunksnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų