„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Snaigės“ vadovas: „Easy Debt Service“ toliau nepalaiko restruktūrizavimo plano

Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovės „Snaigė“ vadovybė toliau neranda kompromiso dėl restruktūrizavimo plano su bendrovėmis „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“, kurioms ji yra skolinga apie 9 mln. eurų.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

„Snaigės“ vadovas Mindaugas Sologubas sako, kad Lietuvos skolų valdymo bendrovės „Easy Debt Service“ kontroliuojamų įmonių nepavyko įtikinti palaikyti patikslintą planą.

„Hipotekiniai kreditoriai „EDS Invest“ bei „EDS Invest 3“, kaip ir anksčiau, balsavo prieš patikslintą restruktūrizavimo planą, tačiau pripažino bendrovės reikšmę bei svarbą ne tik Alytaus regionui, bet ir visai Lietuvai. Nors, mūsų nuomone, planas atitinka tiek bendrovės, tiek visų jos kreditorių interesus ir yra realus būdas išsaugoti gyvybingą veikiančią įmonę, kol kas nepavyko įtikinti hipotekinių kreditorių palaikyti planą“, – komentare BNS teigia M.Sologubas.

„Kompromisų su jais nuolatos ieškome, buvome ne kartą ir susitikę“, – pridūrė jis.

„Easy Debt Service“ vadovė Rasa Butkuvienė BNS teigė situacijos nekomentuosianti.

Lietuvos apeliacinio teismo birželio 7-osios nutartyje, kuria įmonės pertvarkos planas grąžintas nagrinėti iš naujo Kauno apygardos teismui, rašoma, kad „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“ su planu nesutinka, nes „Snaigė“ nedetalizuoja konkrečių veiklos planų, nenurodo konkrečių pirkėjų ir sutarčių, taip pat ar ieškoma finansavimo ir galimų investuotojų.

„Planas abstraktus, jame nurodoma, kad bus gaminama daugiau pelningos įrangos, tačiau nesant suplanuotų konkrečių veiksnių, nenurodžius (neturint) konkrečių pirkėjų ir sutarčių, nėra aišku, ar tokia priemonė reali ir bus įgyvendinama. Nėra finansavimo ir faktoringo sutarčių bei nenurodyta, kokius konkrečius veiksmus finansavimui ar investuotojui surasti įmonė atliko“, – rašoma nutartyje.

Kreditorės nurodė, kad pašalinus šiuos trūkumus būtų galima patvirtinti planą ir įmonės veiklą tęsti.

„Kreditorės pažymėjo, kad mato perspektyvas bendrovę išsaugoti ir jos potencialą įveikti finansinius sunkumus bei supranta bendrovės situaciją ir jos svarbą Alytaus kraštui ir visai valstybei. Bendrovė ir kreditoriai šiuo metu bando rasti abi puses tenkinantį sprendimą, kad įmonė galėtų tęsti veiklą“, – skelbia Apeliacinio teismo nutartis.

Kauno apygardos teismas balandžio pradžioje nepatvirtino plano, nes, anot teisėjų, jame neužtikrinami „EDS Invest“, „EDS Invest 3“ bei „Sodros“ kreditoriniai reikalavimai.

„Snaigė“ anksčiau pranešė, kad teisę reikalauti 8,7 mln. eurų skolą iš „Snaigės“ bendrovė „Easy Debt Service“ perėmė iš Italijos bankininkystės grupės „UniCredit Bank“.

Tuo metu „Sodra“, kuriai šaldytuvų gamintoja skolinga 63 tūkst. eurų, pritarė patikslintam restruktūrizavimo planui, sako M.Sologubas.

„Kauno „Sodros“ skyrius, labiau įsigilinęs į situaciją „Snaigėje“, įsitikinęs kad įmonė gyvybinga, aktyviai vykdo veiklą, laiku atsikaito su tiekėjais, laiku moka atlyginimus darbuotojams, mokesčius valstybei bei tai pačiai „Sodrai“ – kreditorių susirinkime pritarė patikslintam restruktūrizavimo planui ir balsavo už jį“, – BNS teigė M.Sologubas.

Jis kartojo, kad restruktūrizavimo planas užtikrintų tolesnę „Snaigės“ veiklą.

„Mūsų pozicija gan aiški – restruktūrizavimo plano patvirtinimas yra vienas iš būdų užtikrinti bendrovės veiklos tęstinumą (...) įneštų į bendrovės gyvenimą daugiau stabilumo, pasitikėjimo bei tikėtina, kad tuomet vėl pritrauktumėme ir potencialių investuotojų dėmesį“, – sako M.Sologubas.

Jis BNS balandį sakė, kad „Snaigė“ pasirašė faktoringo sutartį su JAV buitinės technikos gamintoja „Whirlpool“, o įmonės įsigijimu domisi ne vienas Europos buitinės ir kitos technikos gamintojas.

M.Sologubas tuomet nekomentavo portalo „Verslo žinios“ pranešimo, kad „Snaigės“ kontrolinį akcijų paketą gali bandyti susigrąžinti 2011 metais jį „Polair“ pardavę Liuksemburgo investicijų fondai „KJK Fund“, „Amber Trust“, Kaimanų salose registruoti fondai „Firebird Republics“ ir „Firebird Avrora“.

2022 metais įmonė patyrė 5,212 mln. eurų nuostolių – 2,6 karto daugiau nei 2021 metais, jos apyvarta mažėjo 1,5 karto iki 21 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs