„Snoro“ kapitalo procedūros vyksta netipiškai ilgai, gandai panikos biržoje nesukėlė

Informacija apie galimą „ataką“ prieš lietuviškus bankus pasirodė likus kelioms dienoms, kai turėtų paaiškėti Lietuvos banko sprendimas dėl leidimo „Snorui“ didinti įstatinį kapitalą.
Banko kioskelis
Banko kioskelis / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

„Verslo žinios“ rašo, kad pasklidę gandai dėl kratų neįvardijamame šalies banke „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje privirė košės – investuotojai skubėjo parduoti bankų, visų pirma Ūkio banko ir „Snoro“, akcijas, vis dėlto panikos išvengta.

„Snoras“ dar gegužę pateikė prašymą dėl įstatinio kapitalo didinimo 1,8 karto, iki 874,3 mln. litų, tačiau sprendimo, kuris paprastai priimamas per mėnesį ar kiek ilgiau, negavo. Prie „Snoro“ kapitalo didinimo prisideda ir Didžiosios Britanijos finansinis investuotojas „Jubilee Financial Products“.

„Konkrečiai jūsų minimu atveju buvo paprašyta papildomos informacijos, kuri buvo vertinama ir analizuojama“, – sakė Lietuvos banko Ryšių su visuomene skyriaus viršininkas Giedrius Simonavičius.

LHV banko Finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojo Sauliaus Lenausko vertinimu, procedūros „Snoro“ atveju užtruko netipiškai ilgai. Tačiau jis pažymėjo, kad procesas vyksta: Lietuvos bankas paprašė duomenų, „Snoras“ juos pateikė.

„Bendra rinkos praktika tokia, kad kapitalo padidinimas įregistruojamas kur kas greičiau. Šiuo atveju jis tikrai užtrukęs. Ypač iš smulkių investuotojų pusės jaučiama -jie skambina, klausia, kada gi bus tos akcijos užregistruotos. Labai netipiška, bet negalima sakyti, kad kažkas yra neteisingo ar iškart galėtume ką nors komentuoti, nes informacijos nėra – nė viena iš pusių plačiau nekomentuoja, kokių duomenų klausia ir ką kiti pateikė“, – teigė S.Lenauskas.

Jo nuomone, kadangi įstatinio kapitalo didinime buvo pasiūlyta dalyvauti ir kitoms įmonėms, naujiems investuotojams, tai su tuo gali būti siejamas ilgas procesas.

„Snoro“ akcijos antradienį atpigo 2,87 proc., Ūkio banko – 2,97 proc., šių bankų akcijos buvo atitinkamai antroje ir trečioje vietoje pagal apyvartą. Tik simbolinė prekyba vyko Šiaulių banko akcijomis, tačiau jos taip pat atpigo – 0,69 procento.

„Spaudoje pasirodžiusios naujienos išgąsdino investuotojus, nors manau, kad čia per daug išpūstas burbulas“, – aiškino banko atstovas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Jo teigimu, Šiaulių banko akcijos į pasklidusias žinias sureagavo mažiau, nes investuotojai mažiau abejoja šio banko skaidrumu dėl solidaus akcininko – Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos