Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Sodra“ pensijas ir kitas išmokas numato mokėti įprastu grafiku

„Sodra“ šį mėnesį pensijas ir kitas socialinio draudimo išmokas jau pradėjo mokėti ir toliau mokėsi įprastu laiku. Pensijas į namus pristatyti numatoma pagal iki šiol galiojusį grafiką. Apie tai „Sodra“ skelbia pranešime žiniasklaidai.
Sodra
Sodra / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 2 Pensija Sodra

Pagal pensijų mokėjimo grafiką daugeliui gyventojų, kurie senatvės, netekto darbingumo, neįgalumo, šalpos pensijas gauna į sąskaitas šalies bankuose, šios išmokos jau pervestos, o „Lietuvos paštas“ir kitos pensijas į namus pristatančios bendrovės taip pat jau pradėjo nešioti į namus šio mėnesio socialinio draudimo ir šalpos pensijas. Planuojama, kad daliai gyventojų į namus išmokos šį mėnesį bus pristatytos netgi keliomis dienomis anksčiau.

„Sodros“ nuotr./Pensijų mokėjimai kovo men.
„Sodros“ nuotr./Pensijų mokėjimai kovo men.

Nuo pirmadienio, kovo 16 d., kaip įprasta, pradedamos mokėti vaiko priežiūros išmokos. Nedarbo išmokų mokėjimas numatytas nuo kovo 20 dienos, vaiko išlaikymo išmokos gyventojus pasieks nuo kovo 25 dienos.

Kitų išmokų mokėjimas priklauso nuo prašymo pateikimo dienos.

„Nors šalyje paskelbta ekstremali situacija ir karantinas, „Sodros“ teikiamos paslaugos – pensijų, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo, ligos, šalpos išmokos – yra būtinos ir privalo būti teikiamos.

Darome viską, kad visos išmokos, net ir esant kritinei situacijai, būtų išmokamos laiku. Nors klientų aptarnavimo skyriuose laikinai paslaugos neteikiamos, pati „Sodra“ir toliau dirba, kad gyventojams užtikrintų visas socialinio draudimo paslaugas“, – sako „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

„Sodros“ nuotr./Išmokų kalendorius kovo mėn.
„Sodros“ nuotr./Išmokų kalendorius kovo mėn.

Ką reikia žinoti tėvams, prižiūrintiems vaikus

Šalyje uždarius visas ugdymo įstaigas šiuo metu daugeliui mažamečius vaikus auginančių tėvų aktualios ligos išmokos, mokamos už sveiko vaiko priežiūrą, kai ugdymo įstaiga uždaroma karantinui.

Šios išmokos mokamos tėvams, įtėviams bei globėjams (seneliai neįtraukti, tačiau planuojama priimti atitinkamas teisės aktų pataisas, kad šias išmokas galėtų gauti ir jie), kurių vaikai lanko vaikų darželius ar mokosi pradinėse mokyklos klasėse. Išmoka sudaro 65,94 proc. buvusių gyventojo draudžiamųjų pajamų („Į rankas“ tai sudaro apie 85 proc. buvusių pajamų „į rankas“) ir mokama ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.

Išmokos mokamos tiems tėvams, kurie, imdami nedarbingumo pažymėjimą, dirbo ir turi įgiję reikiamą ligos socialinio draudimo stažą. Išmokos mokamos ir savarankiška veikla užsiimantiems gyventojams (išskyrus verslo liudijimų turėtojus), po to, kai jie deklaruoja pajamas ir sumoka įmokas.

Svarbu, kad ši išmoka mokama tik jeigu vaiką prižiūrintis asmuo tuo metu negauna darbo pajamų, todėl gyventojai, kurie ketina prižiūrėti vaiką namuose, turėtų pranešti darbdaviui apie savo nedarbingumą bei telefonu kreiptis į savo gydytoją, kuris išduos elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.

Taip pat svarbu „Sodrai“ pateikti prašymą ligos išmokai gauti prisijungus prie asmeninės paskyros. Jeigu anksčiau esate pateikę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti, pakartotinai to daryti nebereikia.

Ligos išmoka išmokama ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo visų reikalingų dokumentų (prašymo, darbdavio pranešimo „Sodrai„) pateikimo dienos.

„Sodra“primena, kad visas socialinio draudimo paslaugas gyventojai gali gauti internetu – prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojams, kur galima pateikti visus prašymus peržiūrėti asmeninius duomenis bei gauti konsultacijas.

Taip pat veikia „Sodros“ informacinis centras, teikiantis konsultacijas telefonu 1883.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos