Nuo sausio Lietuvos paštas aptarnaus iš viso 42 „Sodros“ skyrių teritorijų klientus. Druskininkuose ir Vilkaviškyje pensijas į namus pristatys UAB „Bastaras“, Klaipėdos mieste, Kretingoje ir Anykščiuose – UAB „Rausidas“
Pensijas ir kitas išmokas kas mėnesį namuose gaus beveik 240 tūkst. gavėjų.
Pensijos ir šalpos išmokos pristatomos į namus kiekvieno mėnesio 10-26 dienomis. Atvykęs į namus Lietuvos pašto ar kitos bendrovės darbuotojas paprašys pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Gavus pensiją, reikės pasirašyti arba popieriniame kvite.
„Sodra“ ragina pensijų gavėjus būti atidžius - pensijas atnešę darbuotojai nesiūlys jokių kitų paslaugų, tik atneš pinigus. Jie neprašys nei apmokėti kokių nors sąskaitų, nei suskaičiuoti santaupų, nei pateikti ar užpildyti kokių nors kitų dokumentų – tik pasirašyti išmokų išmokėjimo kvitą.
Pandemijos laikotarpiu svarbu taip pat pasirūpinti savo saugumu – dėvėti veido kaukę, o dokumentus pasirašyti asmeniniu rašikliu.
Paslaugų tiekėjų pasikeitimui pasiruošta iš anksto ir šis procesas įvyko sklandžiai. Vis dėlto, kaimo vietovėse yra maža dalis gavėjų, kurie gali nesulaukti pensijos įprastą pristatymo dieną, kadangi sistemoje esantys jų adresai yra nepilni arba netikslūs. Šiuo metu tokių gavėjų yra 395. Daugiausia netikslių adresų yra Švenčionių, Kėdainių, Marijampolės, Kaišiadorių, Šiaulių, Alytaus, Ukmergės, Panevėžio, Tauragės, Utenos rajonuose.
Jei gyventojai nesulauktų pensijos įprastomis pristatymo dienomis arba jiems kiltų kitų klausimų dėl pensijos pristatymo į namus, jie gali paskambinti „Sodros“ informacijos telefonu (8 5) 250 0883. Konsultantai išsiaiškins kiekvieną atvejį individualiai ir suteiks visą reikiamą informaciją.
Senatvės pensija gali būti pristatoma į namus gavėjams sulaukusiems 80 metų, neįgaliems arba tiems, kuriems reikalinga nuolatinė slauga, taip pat gyvenantiems vietovėse, kuriose nėra galimybės išgryninti pinigus, bei tiems, kurie pensijų į namus pristatymo būdą buvo pasirinkę iki 2009 m. gruodžio.
Pensijų išnešiojimą apmoka „Sodra“ – pernai tai kainavo apie 5,9 mln. eurų.