Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„SoftBank Group“ pranešė apie rekordinius nuostolius ir Jacko Ma pasitraukimą

Japonijos konglomeratas „SoftBank Group“ pirmadienį pranešė apie rekordinius nuostolius, o koronaviruso pandemija dar labiau padidino bėdas, kurias sukėlė bendrovės investicijos į JAV dalijimosi biurais startuolį „WeWork“.
Valiutos keitimas
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Finansiniai rezultatai buvo paskelbti netrukus po to, kai įmonė pareiškė, kad Kinijos magnatas ir „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma kitą mėnesį atsistatydins iš valdybos pirmininko pareigų.

Telekomunikacijų ir investicijų milžinė jau pradėjo skambinti pavojaus varpais, praėjusį mėnesį perspėjusi, kad „blogėjanti rinkos aplinka“ suduos stiprų smūgį.

Visgi rezultatai buvo šiek tiek prastesni, nei prognozuota: grynieji nuostoliai finansiniais metais, pasibaigusiais kovo mėnesį, siekė 961,6 mlrd. jenų (8,9 mlrd. JAV dolerių), o ne 8,4 mlrd. JAV dolerių, kaip buvo tikėtasi.

Metiniai veiklos nuostoliai siekė 1,36 trln. jenų (praėjusį mėnesį prognozuota 1,35 trln. jenų).

Pasak bendrovės, jos rezultatus neigiamai paveikė pasaulinė sveikatos krizė ir perspėjo, kad „jei pandemija tęsis, įmonė prognozuoja, jog neapibėžtumas jos investiciniame versle išliks ir kitais finansiniais metais“.

„SoftBank“ investiciniai fondai, įskaitant pagrindinį fondą „Vision Fund“, užfiksavo 1,9 trln. jenų veiklos nuostolius, o bendrovė teigė, kad dirba su „Vision Fund“ portfelio įmonėmis, kad būtų pasirengta „tolesniam verslo sąlygų blogėjimui“.

Tokie rezultatai – tai naujausias smūgis bendrovės vadovui Masayoshi Sonui, kuris paprastą telekomunikacijų bendrovę transformavo į investicijų ir technologijų milžinę, valdančią kai kurių didžiausių Silicio slėnio įmonių akcijų paketus per savo 100 mlrd. JAV dolerių vertės fondą „Vision Fund“.

Visgi kai kurie analitikai vis garsiau kritikuoja Masayoshi Sono ryžtą investuoti į startuolius, kurie, pasak analitikų, yra gerokai pervertinti ir neturi aiškių pelno modelių.

Didžiausias jo galvos skausmas susijęs su „WeWork“, kadaise vadintu neeilinius vienaragiu ir vertintu 47 mlrd. JAV dolerių.

Nepaisant kylančių klausimų apie „WeWork“ strategiją, Masayoshi Sonoas didino investicijas ir savo akcijų paketą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos