Pasak agentūros, Estijos ekonomika gerai atlaikė krizę, o šalyje nustatyti apribojimai buvo mažesni, palyginti su kitomis Europos šalimis.
Todėl S&P prognozuoja spartų šalies ekonomikos atsigavimą šiais ir kitais metais ir numato, kad ekonomikos augimas 2021 ir 2022 metais sudarys atitinkamai 5,5 ir 4,8 procento.
Trumpuoju laikotarpiu ekonomikos atsigavimą skatins, be kita ko, laikinos paramos biudžeto lėšomis priemonės.
Paskesniais metais ekonomika taip pat sulauks didelės paramos iš Europos Sąjungos (ES) fondų, taip pat iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės. Per kitus devynerius metus Estijos ekonomiką iš šių šaltinių turėtų pasiekti beveik 8 mlrd. eurų ir pirmosios išmokos šalį gali pasiekti jau šiais metais.
Be didelės vidaus paklausos, ekonomikos augimą taip pat palaiko atsigavusi paklausa pagrindinių prekybos partnerių rinkose, kuri taip pat paskatino eksporto augimą.
Nors ekonomika sparčiai atsigauna, darbo rinka dar neatsitiesė iki priešpandeminio lygio, nors agentūra prognozuoja didesnį nedarbo sumažėjimą po trečiojo ketvirčio.
Po 2022 metų Estijos ekonomikos augimas turėtų stabilizuotis 2,5 proc. lygyje, prognozuoja agentūra.
Nors reikšmingą Estijos ekonomikos dalį sudarančių apdirbamosios pramonės ir paslaugų sektorių pridėtinė vertė tebėra nedidelė, informacijos ir technologijų sektoriaus pridėtinė vertė vis labiau didėja ir šis sektorius prie ekonomikos augimo prisideda labiau negu prieš pandemiją prisidėdavo statybos sektorius.
Agentūra prognozuoja, kad ši tendencija vyraus ir toliau.
Dėl ryžtingų fiskalinės politikos priemonių ir nedidelio ekonomikos nuosmukio skolos našta nuosaikiai padidės, prognozuoja agentūra. Valdžios sektoriaus skola per kelerius ateinančius metus padidės tik 10 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir tebebus viena mažiausių Europos Sąjungoje (ES).
Vyriausybės biudžeto pastangas palaiko ir Europos Centrinio Banko (ECB) pinigų politika, pažymi agentūra. Atsižvelgdama į Estijos narystę euro zonoje, subalansuotą einamąją sąskaitą ir nuosaikų skolinimą, agentūra taip pat neįžvelgia jokios didesnės šaliai kylančios išorinės rizikos.
Pasak agentūros, Estijos reitingas galėtų būti pagerintas, pavyzdžiui, dėl spartesnio negu tikimasi ekonomikos ir pajamų augimo.
Tuo tarpu reitingas galėtų būti pablogintas, jeigu ekonomika augs kur kas lėčiau negu tikimasi, nes tokiu atveju ekonomikai gali reikėti didesnės apimties ir ilgesnės trukmės paramos priemonių, o tai savo ruožtu pakirstų valstybės finansus.