„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
11 11 /09:31

Spalį – 0,1 proc. mėnesio ir 0,3 proc. metinė infliacija

Vilnius, lapkričio 11 d. (BNS).Lietuvoje spalį fiksuota 0,1 proc. mėnesio infliacija, tuo metu metinė – spalį, palyginti su pernai spaliu, siekė 0,3 proc.
Pinigai
Pinigai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vidutinė metinė infliacija spalį siekė 0,7 proc., pirmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Mėnesio infliacija fiksuojama antrą mėnesį iš eilės, iki tol du mėnesius vyravo defliacija.

Metinė infliacija šiemet svyruoja nuo 0,4 proc. iki 1,1 proc. Tuo metu vidutinė metinė infliacija šiemet nuosekliai smunka.

Statistikų skelbta išankstinė mėnesio ir metinė infliacija siekė po 0,1 proc., o vidutinė metinė – 0,9 proc.

Mėnesio infliacijai daugiausia įtakos turėjo drabužių ir avalynės, šilumos energijos, degalų ir tepalų, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių kainų padidėjimas bei elektros, atostogų išvykų, apgyvendinimo, oro bendrovių paslaugų kainų sumažėjimas.

Spalį dėl naujų rudens ir žiemos sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,1 proc.: avalynės – 6,6 proc., drabužių – 4,6 proc.

Poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainos smuko 1 proc.: sporto ir poilsio įrangos bei reikmenų nuomos (7,8 proc.), atostogų (6,8 proc.), muziejų (2,6 proc.), žaislų, žaidimų (2 proc.), bet padidėjo raštinės reikmenų ir piešimo medžiagų (7,7 proc.), produktų gyvūnams (3,9 proc.), sodo produktų (1,8 proc.) kainos.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,2 proc.: labiausiai atpigo šokoladas ir desertai kakavos pagrindu, arbata, saldumynai, traškučiai, bet pabrango pievagrybiai, šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės, sviestas, kalakutiena, grūdų dribsniai.

Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia sumažėjo bulvių, kininių kopūstų, kivių, kriaušių, apelsinų, bet padidėjo trumpavaisių agurkų, pomidorų, šilauogių, vynuogių, gūžinių salotų kainos.

Būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės priežiūros prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,7 proc.: namų ūkio valymo ir priežiūros priemonių (3,7 proc.), stiklo dirbinių, keramikos dirbinių (3,4 proc.), kilimų ir kilimėlių (2,6 proc.), bet sumažėjo apšvietimo įrangos (4,6 proc.), neelektrinių virtuvės rykų (2,4 proc.) kainos.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir kitų viešojo maitinimo paslaugų, farmacijos gaminių, tabako gaminių, asmeninių automobilių techninės priežiūros ir remonto, atostogų išvykų, medicinos, odontologų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, elektros, kietojo kuro, dujų, kitų asmens priežiūros priemonių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 1,9 proc., paslaugų – padidėjo 5,7 proc., per mėnesį – atitinkamai augo 0,4 proc. ir mažėjo 0,5 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus sumažėjo 0,8 proc., rinkos kainos padidėjo 0,5 proc., per mėnesį – atitinkamai padidėjo po 0,1 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“