„Paskaičiuota, kad atostogų metu žmonės išleidžia apie 3 kartus daugiau nei įprastai. Tai reiškia, kad viena atostogų savaitė prilygsta 3–4 savaičių įprastinėms išlaidoms. Apie tokią sumą ir reikėtų galvoti“, – pataria ekonomistė.
J.Varanauskienė atkreipia dėmesį, kad kiekvienos šeimos įpročiai ir norai skirtingi, bet būtina planuoti iš anksto, tai užtikrins, kad atostogos apskritai įvyks ir nebus neapgalvotų išlaidų.
Ekonomistė siūlo šiek tiek mažiau nei 10 proc. mėnesio pajamų atidėti atostogoms. Ji taip pat pabrėžė, kad atostogų planavimas skiriasi, kai tai daro vienas asmuo ir kelių asmenų šeima.
„Reikia rasti viduriuką, kad visi šeimos nariai norėtų arba sutiktų su tomis atostogomis. Aišku, kai yra vaikų, jie šeimą suvienija, šeima tada linkusi keliauti ten, kur galima ir su vaikais“, – šeimos pasirinkimus charakterizavo specialistė.
Jauni žmonės, anot J.Varanauskienės, mažiau moka taupyti, bet dalis tai daro. Pagal naujausias apklausas jaunimui iki 25 metų, kuris teigė, kad taupo, atostogos buvo trečioje pagal svarbą vietoje.