„Europos Parlamentas liepos mėnesį sutarė dėl Kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektų direktyvos (UCITS V) pakeitimo projekto, kas sudarė galimybę siekti sutarimo dėl šios direktyvos dar šio Europos Parlamento kadencijoje. Atsižvelgdama į tai, Lietuva artimiausiu metu numato surengti darbo grupės posėdį, tęsiant Kipro pirmininkavimo metu pradėtas derybas dėl šios direktyvos projekto“, – BNS sakė finansų ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas.
Anot jo, jei Lietuvos pirmininkavimo metu ES Taryboje bus pasiektas susitarimas dėl šios direktyvos, būtų galima pradėti derybas su EP, tikintis jų pabaigos šios parlamento kadencijos pabaigoje.
„Atsižvelgiant į tai, galutinis sprendimas dėl visų direktyvos nuostatų, taip pat ir dėl UCITS fondų valdytojų atlyginimų, bus priimtas tik Tarybai ir Europos Parlamentui galutinai sutarus dėl direktyvos“, – tvirtino R.Gorbačiovas.
Britų verslo dienraštis „The Financial Times“ sekmadienį pranešė, kad rinkas nustebino Lietuvos sprendimas imtis UCITS V direktyvos projekto ir tai didina tikimybę, kad šių fondų valdytojų premijų ar mokesčių, susijusių su investavimo rezultatais, apribojimai nebus nustatyti.
Europos Parlamentas šių metų liepą 348 balsais prieš ir 341 balsais už atmetė pasiūlymą, kad fondų valdytojų premijos neviršytų 100 proc. fiksuoto darbo užmokesčio, taip pat nesutiko uždrausti UCITS fondams taikyti su veiklos rezultatais siejamų mokesčių.
Anot „The Financial Times“, dėl nedidelio balsų skirtumo daugelis ekspertų manė, kad naujos kadencijos EP, kuris pradės darbą po 2014 metų gegužę vyksiančių rinkimų, priimtų pasiūlymą riboti premijas ir minėtus mokesčius. Tačiau Lietuvai nusprendus surengti darbo grupės posėdį direktyvos klausimais, rinkoje imta tikėtis, kad jos projektas galėtų būti priimtas dar senosios sudėties Parlamento.
UCITS V direktyvos pakeitimais detalizuojamos šių fondų turtą saugančių depozitoriumų veiklos taisyklės, labiau harmonizuotas sankcijų režimas, numatomi fondų valdytojų atlyginimų nustatymo principai.