Valstybės įmonės, rinkdamosi, kas tieks elektrą, skelbia viešųjų pirkimų konkursus. O privačių verslo įmonių nepriklausomi tiekėjai ieško patys, aktyviai reklamuojasi ir laukia, kol būsimieji klientai ateis, trečiadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Pasak rusišką elektrą siūlančios bendrovės „Inter RAO Lietuva“ komercijos direktoriaus Vido Čebatariūno, norint iš VST ir Rytų skirstomųjų tinklų (RST) išvilioti stambius vartotojus, reikia pasiūlyti mažesnę kainą nei skirstomųjų tinklų. Prognozuojama, kad ji artima 16 ct už kilovatvalandę (kWh).
Rytų Lietuvą aptarnaujančių RST duomenimis, nepriklausomą tiekėją tiekti elektros energiją nuo metų pradžios pasirinko mažiau negu 10 bendrovės klientų, dar keletas vartotojų (turintys 15 objektų) jau padavė prašymus dėl tiekėjo pakeitimo nuo vasario mėnesio.
Vakarų Lietuvai elektrą tiekiančių VST duomenimis, nuo sausio 1 dienos iš šios bendrovės klientų išėjo 4 vartotojai.
Didžiausią šalies mažmeninės prekybos tinklą valdančios bendrovės „Maxima LT“ atstovė Renata Saulytė teigė, kad dabar 216 parduotuvių Lietuvoje turinti įmonė derasi su keturiais galimais kandidatais tiekti elektros energiją – „Energijos tiekimu“, „Enefit“, „Latvenergo prekyba“ ir „Inter RAO Lietuva“.
„Kitas galimas būdas, kurį taip pat nagrinėjame, yra patiems pasiimti laisvojo tiekėjo licenciją ir eiti pirkti elektrą tiesiai iš biržos“, – sakė R.Saulytė. Anot jos, jeigu tiekėjai pasiūlys geras sąlygas, „Maxima“ iš jų elektrą gali pirkti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse esančioms parduotuvėms.
Parduotuvių tinklo „Iki“ atstovas ryšiams su visuomene Valdas Lopeta teigė, kad tinklas šiuo metu analizuoja rinką ir ieško patikimiausių tiekėjų. Anot jo, labiausiai tikėtina, kad bus deramasi su 4–5 tiekėjais iš Lietuvos ir iš užsienio.
V.Čebatariūnas prognozuoja, kad verslo įmonės baigs rinktis elektros tiekėjus per sausį–kovą, tad balandį išryškės paveikslas, kaip pasiskirstė laisvųjų vartotojų rinka.