„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Statistikos departamentas: Klaipėdoje – brangesnis maistas, Vilniuje – paslaugos

Klaipėdiečiai maisto parduotuvėse randa brangesnius maisto produktus. Vilniuje kišenes tuština paslaugų kainos. Karšto vandens kainos miestuose skiriasi ne centais, o beveik dviem eurais. O pigiausia būtų gyventi Šiauliuose. Tačiau pajamos šiame mieste taip pat atitinkamai mažesnės, rašoma Statistikos departamento pranešime žiniasklaidai.
Klaipėdos senamiestis
Klaipėdos senamiestis / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Statistikos departamentas kiekvieną mėnesį skelbia populiariausių produktų vidutines mažmenines kainas. Populiariausių prekių ir paslaugų krepšelį sudaro 111 pozicijų, o bendra vidutinė jo vertė – apie 774 EUR.

Rikiuojant didžiuosius šalies miestus pagal bendrą populiariausių prekių bei paslaugų kainų vidurkį, brangiausia gyventi – Vilniuje. Populiariausių prekių ir paslaugų krepšelio vertė sostinėje siekia 832 EUR.

Kiti miestai – Kaunas (806 EUR), Klaipėda (715 EUR), Panevėžys (707 EUR) ir Šiauliai (649 EUR).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nekilnojamas turtas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nekilnojamas turtas

Tačiau nebūtinai Šiauliuose viskas daug pigiau. Brangiau nei kitų didmiesčių gyventojams šiauliečiams tenka mokėti ir už šaltą vandenį. Šiame mieste kubinis jo metras kainuoja 1,06 EUR. Kaune šalto vandens kaina – 0,62 EUR už kubinį metrą, uostamiestyje – 0,86 EUR. Vilniuje ir Panevėžyje už šaltą vandenį kovą atitinkamai reikėjo mokėti po 0,64 ir 0,68 EUR.

Karštas vanduo kovą brangiausiai kainavo klaipėdiečiams. Už kubinį metrą karšto vandens jie mokėjo 5,29 EUR, o kauniečiai – 3,63 EUR, panevėžiečiai – 4,24 EUR.

Klaipėdiečiai daugiau nei kitų šalies didmiesčių gyventojai moka ir už naudojimąsi miesto transportu.

Vienkartinis autobuso bilietas uostamiestyje vidutiniškai kainuoja 1 EUR, Panevėžyje – 0,52, Šiauliuose – 0,60, Kaune – 0,70, sostinėje – 0,78 EUR.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantininė popietė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantininė popietė Vilniuje

Tačiau už kelionę taksi automobiliu daugiausia tektų mokėti Panevėžyje. Kelionė taksi dienos metu iki 5 kilometrų šiame mieste kovą vidutiniškai kainavo apie 4 EUR. Pigiausiai tokį patį atstumą dienos metu taksi galima įveikti Vilniuje – vidutiniškai už 3,34 EUR.

Tačiau sostinės centre – brangiausias automobilių statymas mokamose vietose. Už valandai paliktą automobilį Vilniuje kovą vidutiniškai reikėjo mokėti 1,23 EUR, o Panevėžyje ir Šiauliuose – po 0,30 EUR.

Vilniuje brangiausios ir automobilių plovyklų paslaugos. Nuplauti mašiną automatinėje plovykloje praėjusį kovą sostinėje vidutiniškai kainavo 9,66 EUR. Pigiausia ši paslauga buvo Šiauliuose (7,50 EUR).

Sostinės gyventojams daugiau kainuoja ir rūpinimasis savo sveikata.

Pavyzdžiui, apsilankymas pas gydytoją kardiologą šalies didmiesčių gyventojams vidutiniškai kainuoja 65,52 EUR, o vilniečiams už vizitą pas šį specialistą tenka pakloti 84,44 EUR.

Vieno danties plombavimas helio plomba Vilniuje kišenę taip pat patuština labiau nei kituose didžiuosiuose miestuose. Kovą vidutinė šios paslaugos kaina Lietuvoje buvo 52 EUR, o Vilniuje – 65,33 EUR. Plombuoti dantis pigiausia buvo Šiauliuose (42,90 EUR) ir Panevėžyje (44,71 EUR).

123RF.com nuotr./Odontologija
123RF.com nuotr./Odontologija

Nuvykus į Šiaulius galima ir pigiau apsikirpti. Vyrų modelinis kirpimas vidutiniškai čia kainavo 12,80 EUR (į kainą įėjo ir galvos plovimas bei šukavimas naudojant plaukų modeliavimo priemones), o Vilniuje – 16,70 EUR.

Šiauliuose pigesnės ir grožio procedūros moterims. Šiame mieste vidutinė kirpimo kaina –17,50 EUR, o Vilniuje ir Kaune – atitinkamai 23,80 ir 23,40 EUR.

Už dienos pietus daugiausia tektų mokėti taip pat Klaipėdoje (vidutiniškai – 5,70 EUR), pigiausiai jie kainuotų Panevėžyje – 4,53 EUR, o Vilniuje – 4,71 EUR.

Už 70 tam tikrų grupių maisto produktų krepšelį daugiausia sumokėtų klaipėdiečiai – apie 168 EUR. Panevėžyje tokių pačių prekių grupių krepšelis kainuotų 166 EUR. O štai Šiauliuose – 156 EUR.

Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Virginija Jasionienė atkreipė dėmesį, kad kainos renkamos siekiant apskaičiuoti bendrą vartotojų kainų ir atskirų vartojimo prekių ir paslaugų grupių kainų pokyčius, o ne nustatyti vidutinį jų lygį. Miestuose gali skirtis atrenkamų kainoms registruoti paslaugų ir produktų asortimentas. Mažesniuose miestuose gali būti atrenkamos pigesnės tos pačios grupės prekės nei didmiesčiuose. Arba atvirkščiai – nesant konkurencijos tam tikros paslaugų ar prekių kainos tam tikruose miestuose aukštesnės nei kitur.

Žinoma, daug kas priklauso ir nuo gyventojų perkamosios galios. Šalies didmiesčiuose fiksuojamas vidutinis darbo užmokestis labai skiriasi. Sostinėje jis paskutinį praėjusių metų ketvirtį siekė 1674 EUR, Kauno apskrityje – 1534, Klaipėdoje – 1457, Panevėžyje – 1316, Šiauliuose – 1301 EUR.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs