Kelios bendrovės kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą, prašydamos skelbti „Iglus“ bankrotą, rašo „Lietuvos rytas“.
„Iglus“ vadovas teigė, kad reikalai galutinai pašlijo po to, kai neatsiskaitė du stambūs užsakovai. Dar kiti bando parduoti savo skolas. Į beviltišką situaciją patekę verslininkai tokiu atveju sutinka atgauti bent dalį skolų.
Ne vienas nukentėjęs verslininkas įtaria, kad „Iglus“ pasirinko Lietuvoje populiarėjančią schemą – suplanavo tyčinį bankrotą, taip norėdama išsisukti iš milijoninių skolų. Verslininkai puse lūpų kalba girdėję, esą pagrindiniai „Iglus“ akcininkai vertingiausią bendrovės turtą perdavė kitoms oficialiai su „Iglus“ nesusijusiomis savo įmonėms.
„Tokie spėliojimai kelia tik liūdną juoką. Mes aklai pasitikėjome iki tol garbingais laikytais verslininkais, tačiau jie mus apgavo. Jei jie mums sumokėtų skolas, ir mes galėtume atsiskaityti su savo kreditoriais“, – aiškino buvęs „Iglus“ generalinis direktorius ir akcininkas Arvydas Rudys.
Naujasis, liepos pabaigoje paskirtas „Iglus“ vadovas Mantas Lėliukas tvirtina, kad bendrovėsreikalai galutinai pašlijo po to, kai neatsiskaitė du stambūs užsakovai. Vienas jų – įmonė „Aido turtas“, su kuria buvo pasirašyta sutartis dėl „Akropolio“ statybos Šiauliuose. M.Leliukas teigia, kad „Iglus“ bendrovei liko nesumokėta maždaug 1,5 milijono litų.
„Iglus“ vadovo teigimu, dar 3,7 milijono litų liko skolinga ir klaipėdiečių bendrovė Jungtinis turto centras. Ši bendrovė užsakė Kaune pastatyti viešbutį „Europa Royale“.
„Išgyvename priešbankrotinę situaciją. Tačiau mano kabinete dar liko keturios kėdės. Stengsimės išlikti ir dirbti toliau“, – tikino M.Leliukas. Jis pripažino, kad per sunkmetį teko atleisti pusę darbuotojų. Vietoj buvusių 400 specialistų dabar liko apie 200. Tačiau ir tiems jau antrą mėnesį nesumokamos algos.
„Iglus“ bankui skolinga beveik 4 milijonus litų. Už atliktus darbus pinigų laukia dar dešimtys įvairiems projektams samdytų subrangovų.