„Atrodo, kad viskas centais kainuoja, skaičiai maži. Teks prisiminti matematikos žinias“, – sakė ketvirtadienio rytą apsipirkęs sakė 32 metų Kastytis Bačkis.
Kepyklėlėje dirbanti 22 metų Modesta Kamarauskaitė prognozavo, kad pirmosiomis dienomis daug lietuvių bandys išleisti senąją valiutą.
„Pasiruošėme, buvo apmokymai, turime visą informaciją. Galbūt galiu neatpažinti banknotų, bet tam yra aparatai. Žinoma, yra nerimo, kad yra nauja nepažįstama valiuta. Bus ir įdomu, ir sudėtinga. Žmonės turbūt dar mokės litais, nes visi nori atsikratyti senos valiutos“, – BNS sakė mergina.
Žinoma, yra nerimo, kad yra nauja nepažįstama valiuta. Bus ir įdomu, ir sudėtinga
Prekybininkai pripažįsta, kad klientų aptarnavimas dėl naujosios valiutos užtruks ilgiau, o pirmą kartą euro banknotus ir monetas į kasas susidėjusios kasininkės nerimauja dėl pirkėjų reakcijos.
„Viena valiuta viename stalčiuje, kita valiuta kitame stalčiuje. Monetos yra panašios, teks atidžiau žiūrėti. Labiausiai bijau pirkėjų reakcijos dėl grąžos. Atsiras kažkiek susierzinusių, nepatenkintų pirkėjų“, – ketvirtadienio rytą kalbėjo 24 metų „Maximos“ kasininkė Katerina.
Tačiau pensininkas Zigmas Šaltenis sakė, kad jam euras nesukels jokių rūpesčių, nes jis jau matė ne vieną valiutos keitimą.
„Viskas gerai, aš mačiau pinigų visokių“, – sakė 86 metų pirkėjas.
Parduotuvių darbuotojai ketvirtadienį pradėjo keisti kainų lenteles. Reikalavimas rašyti kainą abiem valiutomis galioja jau kelis mėnesius, tačiau naujosiose iškabose kaina eurais rašoma didesniu šifru. „Maximos“ prekybos tinklo atstovė spaudai Renata Saulytė sakė, kad kainų lentelių keitimas užtruks iki mėnesio.
Pasak jos, artėjant euro įvedimui gyventojai ėmė daugiau naudoti mokėjimo korteles, o ne grynuosius, ir bent kurį laiką ši tendencija turėtų išlikti.
Lietuva ketvirtadienį tapo 19-ąja euro zonos nare. Vyriausybė tikisi, kad naujoji valiuta užtikrins didesnį stabilumą ir pigesnį skolinimąsi.