Šiemet 111 gyventojų, besiverčiančių šia veikla ir įvertintų rizikingiausiais, atžvilgiu buvo suplanuoti konkretūs veiksmai. 54 veiksmai baigti, po kurių 45 gyventojai papildomai deklaravo beveik 1,3 mln. eurų mokesčių.
„Pirmiausia stengiamės su klientais, šiuo atveju socialiniuose tinkluose prekiaujančiais gyventojais, kalbėtis, – sako Šiaulių AVMI vadovė Auksė Tutkutė. – Net tiems, kurie užsiima e. prekyba neįregistravę individualios veiklos, pirmiausia siunčiame žinią. Kas trečias klientas sureaguoja ir savarankiškai įteisina savo veiklą. Kai neatitikimai tarp turimos, viešai prieinamos informacijos ir deklaruojamos veiklos bei pajamų didžiausi, stebėsenos nebeužtenka.
Kontrolės veiksmų metu nustatoma ne tik neregistruotos veiklos atvejų, bet ir kitų pažeidimų: asmenys vengia deklaruoti visas gautas pajamas, nesiregistruoja PVM mokėtojais, dažnai pardavimui skirtos prekės įsigyjamos turgavietėse be dokumentų, dėl ko negalima pasinaudoti atskaita, pasitaiko atvejų, kai nedeklaruotos pajamos už parduotas prekes gaunamos į užsienio bankų sąskaitas“.
Priminsime, kad pernai kontroliuodama komercinę veiklą e. erdvėje VMI iš viso nustatė apie 4 mln. eurų papildomai mokėtinų mokesčių, iš jų 430 tūkst. eurų turėjo sumokėti soc. tinkluose veiklą vykdantys asmenys.
VMI duomenimis, gyventojų, pagal individualios veiklos pažymą užsiimančių užsakomuoju pardavimu paštu arba internetu ir nurodančių šią veiklą pagrindine, per dešimt šių metų mėnesių padaugėjo beveik 300 ir šiuo metu šalyje tokių gyventojų yra daugiau nei 6 tūkst.