KT pabrėžė, kad turi būti numatyta galimybė asmeniui nutraukti kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, pavyzdžiui, kai pasikeičia asmens gyvenimo aplinkybės, kai dalyvavimas tampa itin sudėtingas ar betikslis.
PLAČIAU SKAITYKITE: Konstitucinio Teismo verdiktas: žmonėms turi būti leista pasitraukti iš pensijų fondo dėl svarbių priežasčių
Sistemos nesupurtys
Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis 15min teigė, kad toks nuosprendis pensijų kaupimo sistemos nesupurtys.
„Gerbiame KT sprendimą, nes iš jo aišku, kad kaupimo sistema yra gera, reikalinga, pamatai turi likti, tik reikia diskutuoti ir numatyti išimtinius atvejus, kada būtų galima pasitraukti, kokios tos išimtys, svarbios priežastys, kada kaupimas tampa betikslis“, – teigė T.Gudaitis.
Pasak jo, kaupimas tampa betikslis tikriausiai tada, kai asmuo supranta pensijos nebesulauksiantis. Tai gali nutikti, pavyzdžiui, dėl ligos.
Visgi, jo nuomone, reikės peržvelgti ir užsienio šalių patirtis, kokias išimtis jos numato, taip pat atsižvelgti ir į visuomenės interesus, politikų, Lietuvos banko įžvalgas.
„Svarbiausia nedaryti greitų sprendimų, viską išdiskutuoti, racionaliai, logiškai pasverti“, – paminėjo LIPFA vadovas.
Ar tai pavyks padaryti, kai šie metai kupini rinkimų?
„Sunku pasakyti, matysime“, – sakė T.Gudaitis.
Kas galėtų tapti išimtimis?
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė BNS teigė, kad po KT sprendimo ministerija atnaujins savo jau parengtus siūlymus papildydama juos aplinkybėmis, kurioms esant žmonės galės sutartį nutraukti anksčiau.
Anot jo, svarbios aplinkybės, leidžiančios nutraukti sutartį, galėtų būti susijusios su sveikatos ar būsto problemomis. Tokia praktika taikoma ir užsienyje.