„Sutelktinio finansavimo rinka šiuo metu pasižymi itin dinamišku augimu ir tampa realia skolinimosi alternatyva įmonėms, ieškančioms finansavimosi šaltinių. Mūsų duomenys rodo, kad verslo projektas surenka finansavimą pakankamai greitai – per 8–10 dienų. O tam įtakos turi ir pačių gyventojų aktyvumas – per pandemiją sukauptos santaupos skatina ieškoti įvairių būdų, kaip įdarbinti pinigus“, – sako Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Investicinių paslaugų ir bendrovių priežiūros skyriaus vadovas.
Per 2021 m. pirmąjį pusmetį SFPO sudarė 191 tūkst. sandorių, kurių vertė 52,6 mln. eurų. Lyginant su praėjusiais metais, per pusmetį beveik trečdaliu didėjo sudarytų sandorių skaičius, panašiai augo ir finansuotų projektų vertė: per 2020 m. buvo sudaryta 147 tūkst. sandorių, kurių vertė 39,45 mln. eurų.
Didžiausią dalį, vertinant pagal finansuotą sumą, sudarė nekilnojamojo turto projektai – 31,31 mln. eurų, nors pagal finansuotus projektus NT projektai sudarė ketvirtadalį visų finansuotų projektų.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 18 SFPO, iš jų aktyviai veikia 10.
2021 m. pabaigoje įsigalios ES sutelktinio finansavimo platformų reguliavimas, kuris leis licenciją atnaujinusioms platformoms paslaugas teikti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse.
Sutelktinio finansavimo platformų operatorių (SFPO) veiklos apžvalgą rasite čia.