Svaro kursas Azijoje krito daugiau kaip 6 proc. iki 1,1841 JAV dolerio – žemiausio lygio nuo 1985 metų vidurio, tačiau netrukus po to paūgėjo iki 1,2450 JAV dolerio.
Svaras gerokai atpigo ir euro atžvilgiu – bendros Europos valiutos kursas pakilo iki 94,15 penso, aukščiausio lygio per septynerius metus, bet vėliau šiek tiek smuko.
Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May praėjusį savaitgalį pareiškus, kad derybas dėl išstojimo iš ES Didžiosios Britanijos vyriausybė pagal Lisabonos sutarties 50 straipsnį ketina inicijuoti iki 2017 metų kovo mėnesio, svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu šią savaitę jau buvo smukęs į žemiausią per 31 metus lygį.
Tačiau dabartinio svaro kurso kintamumo ekspertai negali paaiškinti. Kai kurie kalba apie mažą prekybos apyvartą ir žmogiškąją klaidą.
Kiti mini britų verslo dienraščio „The Financial Times“ cituotą Prancūzijos prezidento Francois Hollande pareiškimą, kad derybose dėl „Brexit“ Didžiajai Britanijai neturi būti nuolaidžiaujama.
„Tai, ką matėme, buvo tikra beprotybė, tai galima vadinti momentiniu kritimu, tačiau tokio masto pokytis tikrai parodo, į kokias žemumas iš tiesų gali nusiristi ši valiuta“, – pareiškė „Think Markets“ vyriausiasis rinkos analitikas Naeemas Aslamas.
„Brexit“ vėl tapo viena svarbiausių temų rinkoje. Dabar svaro kursas šiek tiek stabilizavosi, tačiau prekyba greičiausiai ir toliau bus nervinga“, – mano „Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ“ pasaulio rinkų tyrimų skyriaus vadovas Minoris Uchida.
O „Sumitomo Mitsui Trust Bank“ valiutos prekybos grupės vadovas Yosuke Hosokawa prognozuoja, kad svaro kursas „dugno“ dar nepasiekė.
„Mes numatėme, kad vieną dieną taip ir bus“, – pareiškė jis.
„Svaro kursą slegiančių neigiamų veiksnių vis daugėjo ir galiausiai užtvanka pratrūko. Tačiau tai dar ne „dugnas“. 31 metų žemumos – tai dar ne pabaiga“, – prognozuoja ekspertas.