Švedijos centrinis bankas šalyje bazinių palūkanų normą nurėžė nuo 0,25 iki nulio procentų, kai rinkoje laukta, jog ji bus sumažinta iki 0,1 procento. Tai per pastaruosius mažiau nei vienerius metus yra trečias kartas, kai šalyje mažinama bazinių palūkanų norma.
Be to, buvo pranešta, kad pinigų politika Švedijoje nebus griežtinama mažiausiai iki 2016 metų, t.y. kol šalyje neims pastebimiau didėti infliacija. Švedijos Centrinio banko atstovai prognozuoja, kad šalyje infliacija mažesnė nei du procentai bus iki 2016 metų metų vidurio.
Be to, nuo 3 iki 2,7 procentų buvo sumažinta kitų metų šalies bendrojo vidaus produkto augimo prognozė, tiesa, 2016 metų ekonomikos augimo prognozė buvo pakelta nuo 3,1 iki 3,3 procentų.
Šiuo metu už dolerį yra mokama po 7,3354 kronos, t.y. daugiausia nuo pat 2010 metų rugsėjo mėnesio
Šiuo metu už dolerį yra mokama po 7,3354 kronos, t.y. daugiausia nuo pat 2010 metų rugsėjo mėnesio, arba 0,52 procento daugiau nei pirmadienio prekybos metu. Tuo tarpu už vieną eurą mokama po 9,34648 kronos, arba 0,88 procentais daugiau nei pirmadienio prekybos sesijos metu. Euras kronos atžvilgiu yra brangiausias nuo pat liepos mėnesio.
„Canadian Imperial Bank of Commerce“ banko valiutų strategas Jeremy Stretchas prognozuoja, kad Švedijos krona ir toliau silpnės. Jo nuomone, kitų metų pirmąjį ketvirtį doleris jos atžvilgiu sustiprės iki 7,5 kronų už vieną dolerį. Tuo tarpu kronos silpnėjimas euro atžvilgiu dėl Europos Centrinio banko vykdomos politikos bus ribotas.
Nuo šių metų pradžios doleris, palyginti su Švedijos krona, pabrango net 14,1 procentu, o euras, palyginti su Švedijos valiuta, sustiprėjo apie 6 procentus.