Trūkstamą kiekį grunto viliamasi iškasti pavasarį, tačiau tuomet į uostą jau bus prinešta dar daugiau smėlio.
Pinigų negaus
Uostas smėliu buvo užneštas dar birželį, iškart po oficialaus uosto atidarymo. Valymo darbai buvo tęsiami nuo liepos pabaigos. Rugsėjį atlikus matavimus paaiškėjo, kad projekte numatytas gylis kai kuriose vietose nepasiektas. Darbai buvo pratęsti iki spalio, tačiau sėkmingai jų baigti taip ir nepavyko.
Pasak Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos direktorės Šventosios uostui Airidos Čėsnienės, kadangi reikiamas rezultatas nebuvo pasiektas, už papildomai vykdytus darbus nuo pat liepos pabaigos latvių kompanijai išvis nebus mokama. Be to, kaip numatyta sutartyje, bus sulaikyta apie 100 tūkst. Lt suma.
„Tai reiškia, kad rangovas turės pareigą arba grįžti ir išvalyti trūkstamą kiekį, arba uosto direkcijai pasamdžius rangovą patirtos išlaidos bus išskaičiuotos iš sulaikytų lėšų“, – aiškino A.Čėsnienė.
Latvių bendrovei sumokėta apie 70 proc. darbų sumos, tai yra apie 850 tūkst. Lt.
Neišvengė trukdžių
Visuose uostuose dugnas yra užnešamas smėliu. Klaipėdos uoste kasmet mokame 10 mln. Lt, kad būtų nusiurbtos sąnašos, kurios susiklosto per metus, - sakė E.Gentvilas.
Paklausta, kodėl bendrovei nepavyko atlikti darbų, A.Čėsnienė svarstė, kad galėjo sutrukdyti ir oro sąlygos, ir nepajėgi technika.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas teigė, kad priežastys gali būti dvi. „Rangovas kasa vienoje vietoje, sukelia supurentą gruntą, o srovė neša ir suklosto tą gruntą naujose vietose. Kita versija – vyksta smėlio užnešimas iš jūros arba iš Šventosios upės, atnešant naujas sąnašas. Tačiau tai esmės nekeičia, rangovas turi pasiekti projektinį gylį nurodytame ruože“, – aiškino E.Gentvilas.
Latvių bendrovė neiškasė apie 2000 kub. m smėlio. Pavasarį, kuomet bus tęsiami darbai, smėlio gali būti padaugėję dešimteriopai. Anot E.Gentvilo, net ir pastačius molus, Šventojoje sąnašų vis tiek bus.
Jei latvių bendrovė pavasarį darbų tęsti nebepageidaus, bus ieškoma kito rangovo.
Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai ateinantiems metams. Ketinama skelbti konkursą valymo darbams, kurie truktų trejus metus. „Į konkursą įrašysime sąlygą, kad privalu turėti mobilizuotą įrangą Šventojoje tam atvejui, kad įvykus užnešimui būtų nuolat palaikomas projektinis gylis“, – sakė A.Čėsnienė.