Toks stiprus kritimas paskutinį kartą buvo stebėtas tik praėjusių metų lapkričio antrojoje pusėje. Praėjusi savaitė pasižymėjo išaugusiais indeksų svyravimais. Vieną dieną jie smarkiai kildavo, o kitą jau tokiu pačiu dydžiu važiuodavo žemyn. Šią tendenciją puikiai atspindėjo VIX arba dar kitaip vadinamas baimės indeksas. Jo reikšmė paskutinėmis dienomis išaugo net 24 proc. Dabar rinkoje didžiausia dilema yra ar pastaruoju metu vyraujančios neigiamos nuotaikos gali užsilaikyti ar tai tiesiog trumpalaikis pavasarinis kritimas, kurio bruožus jau galėjome stebėti paskutiniuosius tris metus. Šiandien judėjimo krypti nulems toliau skelbiami įmonių rezultatai, taip pat didelę įtaką turės ne naujų būstų pardavimų duomenys. Jeigu paviešinti duomenys bus geresni nei prognozės, indeksai vėl judės teigiamo pokyčio linkme.
Nors praėjusią savaitę Vakarų Europos akcijų biržų indeksai atrodė tragiškai, kuomet jų vertė nepaliaujamai mažėjo, penktadienį susimąstyta ar indeksų vertei taip smarkiai nukristi buvo pagrindo ir investuotojai puolė aktyviai pirktis pigesnių akcijų. Praėjusią savaitę vykęs „Troikos“ t.y. Europos Komisijos, Tarptautinio Valiutos Fondo ir Europos Centrinio Banko atstovų apsilankymas Portugalijos sostinėje, reikšmingesnių rezultatų neatnešė. Susitarimas kaip kompensuoti užsibrėžtus biudžeto apkarpymus, kurie šalies aukščiausiojo teismo buvo pripažinti antikonstituciniais, nebuvo pasiektas.
Azijoje pirmadienį indekso vertės vis dar nesitraukia. MSCI Asia Pacific indeksas 7.42 val. Lietuvos laiku buvo išaugęs 0,6 proc. Iki keturių metų žemumų nukritus Japonijos valiutos kursui, toliau į viršų šuoliavo su eksportu smarkiai susijusios įmonės. Automobilius gaminančios „Nissan“ įmonės akcijos brango 3,8 proc. „Toyota“ – 2 proc. Žalią šviesą tolimesniam Japonijos akcijų brangimui davė G-20 šalių susirinkimas, kur nebuvo išgirsta jokių priekaištų dėl valstybės aktyviai taikomos laisvos monetarinės politikos, kuri smarkiai atpigino jenos vertę prieš dolerį.
Kinijoje pagrindinė diskusijų tema šiuo metu yra sulėtėjęs BVP augimo tempas. Kinijos centrinio banko vadovas, sumažino augimo lūkesčius iki 7,8 proc. per metus ir pasakė, kad šalis turėtų paaukoti spartesnį trumpojo laikotarpio augimą, kad ilgojoje perspektyvoje išliktu tvarus ekonomikos stiprėjimas.
Penktadienį Baltijos regione vyravo gana skirtingos nuotaikos. Vilniaus ir Talino biržos augo šiek tiek daugiau nei 0,6 procento, o Rygos indeksas panašiu procentiniu pokyčiu patraukė į neigiamą pusę. Apyvartos rinkoje buvo gana žemos ir vienintelė priežastis leidusi jai būti kiek didesnei buvo Estijoje įvykę keletas stambesnių tiesioginių sandorių.
Lietuvoje savo preliminarius pirmojo ketvirčio rezultatus paskelbė Šiaulių bankas. Palyginus su 2012 metų analogišku laikotarpiu, rezultatai pastebimai gerėjo. Banko grupė uždirbo 7,2 proc. daugiau pelno. Iš palūkanų uždirbtos pajamos sumažėjo 18,8 proc., tačiau tai kompensuoti dalinai padėjo 56 proc. paaugusios iš komisinių surenkamos pajamos. Kaip bebūtų keista didesnio aktyvumo prekyba Šiaulių banko akcijomis nesulaukė, sudaryta tik 14 sandorių, o akcija atpigo 0,75 proc. Dėmesio centre buvo TEO LT, kurios vertė padidėjo 0,5 proc., apyvarta buvo 21 tūkst. eurų, kuri sugeneruota sudarant 23 sandorius. Estijoje labiausiai prekiauta buvo Olympic Entertainment Group vertybiniais popieriais. Jų kaina pabrango 0,51 proc., o apyvarta sudarė net 77 proc. visos biržos apyvartos.