2019 08 22 /11:15

„Swedbank“ ir SEB leis pas save tvarkyti kituose bankuose esančias sąskaitas

Nuo ketvirtadienio „Swedbank“ klientai galės matyti keliuose bankuose turimų sąskaitų duomenis vienoje vietoje. „Swedbank“ klientai galės matyti SEB banko Lietuvoje bei „Swedbank“ bankų kitose Baltijos šalyse sąskaitas ir matyti jų informaciją bei likučius. Kiek vėliau SEB pranešė, kad jo klientai Lietuvoje jau gali tvarkyti savo sąskaitas, esančias SEB banke, per kito banko elektroninę bankininkystę.
„Swedbank“ banko logotipas
„Swedbank“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad kituose bankuose turimų sąskaitų išrašai bei mokėjimų inicijavimas iš kitų bankų sąskaitų per „Swedbank“ interneto banką bus pristatyti netolimoje ateityje.

„Šiandien prasideda atvirosios bankininkystės era. Pirmasis mūsų žingsnis yra skirtas „Swedbank“ privatiems ir verslo klientams, kurie naudojasi ir SEB banko paslaugomis. Anksčiau klientams nebuvo patogu turėti keletą sąskaitų skirtinguose bankuose, nes jų valdymas reiškė jungimąsi prie skirtingų interneto bankų. Ši naujovė, kuri klientams suteikia patogumo bei kartu keičia finansų rinkos žaidėjų mąstyseną, padės gyventojams bei įmonėms patogiau stebėti ir efektyviau valdyti savo finansus naudojantis vienu interneto banku“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Pasak jos, prisijungę prie „Swedbank“ interneto banko, klientai galės matyti SEB banko Lietuvoje sąskaitų informaciją ir pinigų likučius jose. Klientai taip pat galės matyti sąskaitų, turimų „Swedbank“ bankuose kitose Baltijos šalyse, informaciją. Norintys tai padaryti „Swedbank“ klientai, prisijungę prie savo interneto banko, turi spustelėti nuorodą „Pridėti kitų bankų sąskaitas“.

Iki metų pabaigos klientai turėtų matyti ne tik Baltijos šalių „Swedbank“ bankų sąskaitų informaciją, bet ir kitų, dažniausiai klientų naudojamų šalyje veikiančių bankų sąskaitas ir jų informaciją. Tai priklausys nuo šių bankų pasiruošimo prisijungimui. Svarbu paminėti, kad „Swedbank“ nesaugos ir neanalizuos klientų turimų sąskaitų kituose bankuose informacijos.

Pagal antrąją Mokėjimo paslaugų direktyvą, iki 2019 m. rugsėjo 14 d. visi Europos Sąjungoje veikiantys bankai yra įpareigoti atverti savo duomenis. Tuomet, gavę vartotojo sutikimą, licencijuoti paslaugų teikėjai, tarp jų ir „Swedbank“, galės teikti dvi naujas paslaugas – pateikti vienoje vietoje vartotojo sąskaitų informaciją bei teikti mokėjimo inicijavimo paslaugą.

„Planuojame, kad iki metų pabaigos „Swedbank“ klientai interneto banke galės ne tik matyti kituose šalies bankuose turimų sąskaitų likučius, bet ir tų sąskaitų išrašus bei inicijuoti mokėjimus iš tų sąskaitų. Tai reiškia, kad neišeidami iš „Swedbank“ interneto banko aplinkos jie galės padaryti pavedimą iš kito savo banko sąskaitos“, – komentuoja J.Gumuliauskienė.

Pasak „Swedbank“ atstovės, svarbu pažymėti, kad licencijuotiems paslaugų teikėjams pasiekti gyventojo sąskaitos informaciją ar inicijuoti mokėjimą bus galima tik gavus paties vartotojo sutikimą. Sutikimas pasiekti sąskaitos informaciją galios 90 dienų, tačiau jį vartotojas galės bet kuriuo metu atšaukti. Tuo tarpu inicijuojamą mokėjimą vartotojas turės patvirtinti kiekvieną kartą.

„Mes tikime atvira konkurencija, kuri suteikia klientams teisę tvarkyti savo duomenis taip, kaip jiems atrodo reikalinga. Saugus klientų duomenų perdavimas tarp licencijuotų bankų ir fintech įmonių leidžia sukurti naujas finansines paslaugas, kurios praturtina finansų rinką ir yra naudingos mūsų klientams. Esame įsitikinę, kad atviroji bankininkystė pakeis finansų pasaulį, o SEB banko tikslas yra būti tarp pirmųjų, kurie atlieka šiuos pokyčius, ir įkvėpti kitas įmones plačiau panaudoti inovacijas savo versle. Mes skatiname ir kitus rinkos dalyvius siūlyti savo klientams tokią pačią laisvę tvarkyti jų duomenis“, – sako Vaidas Žagūnis, SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas.

Dabar atvėręs savo klientų duomenis licencijuotiems finansinių paslaugų teikėjams, SEB bankas kitų metų pirmą ketvirtį įdiegs Lietuvoje naują IT platformą, kuria valdoma dauguma banko teikiamų paslaugų ir verslo procesų, ir tuomet pasiūlys savo klientams SEB interneto banke matyti sąskaitas, esančias ir kituose bankuose, bei iš jų vykdyti lėšų pervedimus.

2018 m. priėmus ES antrąją mokėjimo paslaugų direktyvą, jos nuostatos netrukus buvo perkeltos ir į Lietuvos teisės aktus. Šia direktyva tikimasi paskatinti naujų vartotojams patogių paslaugų kūrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų