Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

T.May, kaip manoma, antradienį paskelbs apie JK pasitraukimą iš bendros Europos rinkos

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May antradienį paskelbs apie savo šalies ketinimą pasitraukti iš bendros Europos prekių ir paslaugų rinkos ir pradėti derybas dėl bendradarbiavimo su Europos Sąjunga „nuo nulio“, atsisakant idėjos „iš dalies išeiti, iš dalies likti“, skelbia šalies spauda.
Theresa May
Theresa May / „Scanpix“/AP nuotr.

Laukiant Th.May kalbos, Didžiosios Britanijos svaro sterlingų kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį buvo smukęs žemiau 1,20 JAV dolerio ribos. O nuo pernai birželį įvykusio referendumo dėl JK narystės ES svaras dolerio atžvilgiu atpigo jau 19 proc. Antradienį už vieną svarą mokama 1,2078 JAV dolerio.

Remiantis Th. May kalbos citatomis, kuriomis remiasi britų spauda, Londonas derėsis su Briuseliu dėl muitų sąjungos, kuri leis Londonui sudaryti laisvosios prekybos susitarimus su kitomis šalimis ir blokais, bet ne dėl asocijuotos ar kitokios „dalinės“ narystės.

„Mes sieksime naujų ir lygiaverčių santykių – tarp nepriklausomos, savarankiškos ir globalios Britanijos ir mūsų draugų bei sąjungininkų Europos sąjungoje. Išeidami mes nesigriebsime atskirų narystės elementų“, – ketina pareikšti britų premjerė, kurios būsimą kalbą cituoja „The Financial Times“.

Ji patvirtins Londono ketinimą atkurti savo sienų ir įstatymų leidybos proceso kontrolę.

„Būdami už Europos Sąjungos ribų galėsime kontroliuoti imigraciją galėsime nustatyti į Jungtinę Karalystę iš kitų ES šalių atvykstantiems žmonėms galėsime nustatyti taisykles“, – neseniai „Sky News“ duotame interviu sakė Th.May.

Manoma, kad JK 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį dėl išstojimo aktyvuos iki kovo pabaigos.

Bendra Europos rinka valstybėms nustato bendras prekybos prekėmis ir paslaugomis taisyklėmis ir užtikrina laisvą lėšų ir darbo jėgos judėjimą.

Pagal vadinamąjį „minkštąjį“ Britanijos pasitraukimo iš ES scenarijų, šalis išsaugotų prieigą prie bendros Europos rinkos. Tačiau tokiu atveju britai turėtų ir užtikrinti teisę ES piliečiams laisvai atvykti ir dirbti JK.

Manoma, kad Th.May planai taps smūgiu finansų sektoriui, nes bendrovėms teks perkelti savo veiklą į žemyninę Europą, kad turėtų prieigą prie ES šalių rinkos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos