Pasaulio akcijų rinkos, visų pirma Volstritas, metus pradėjo, būdamos įspūdingos formos ir siekė vis naujų rekordų, tačiau vėliau neišvengė korekcijos, pažymėjo TAB savo ketvirčio ataskaitoje.
„Kintamumas sugrįžo“, – pareiškė TAB pinigų politikos ir ekonomikos departamento vadovas Claudio Borio. Anot jo, tam tikras kintamumo laipsnis netgi galėtų būti „naudingas“.
„Rinkose yra ir klastingesnių dalykų negu nuolatinės ramybės iliuzija“, – pareiškė jis ir pažymėjo, kad tai investuotojus gali skatinti prisiimti didesnę riziką ir galiausiai patirti didesnius nuostolius.
Centriniams bankams, kurie ėmėsi įvairių precedento neturinčių priemonių, kad paremtų savo šalių ekonomiką ir padėtų jai atsigauti po 2008 metų finansų krizės, dabar tenka spręsti gana sudėtingą uždavinį – kaip laipsniškai atsisakyti skatinamosios politikos ir nepakenkti ekonomikos augimui.
„Finansų rinkos ir pasaulio ekonomika plaukia neištirtuose vandenyse“, – pareiškė C.Borio.
„Ir po neįprastai ilgo neįprastai mažų palūkanų normų ir skatinamosios pinigų politikos sąlygų laikotarpio būtų nerealu tikėtis, kad rinkoje nebebus jokių tolesnių sutrikimų. Pastarasis atvejis, kai rinka svirduliavo, tikrai nebus paskutinis“, – pažymėjo jis.
Pasak TAB atstovo, „... paties kintamumo nereikia baimintis. Siekiant normalizuoti pinigų politiką, tam tikras kintamumas gali būti naudingas.“