Karalystei kol kas pavyko išvengti didesnio COVID-19 protrūkio – šalyje iki šiol buvo nustatyta 3,3 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 58 mirtys, nors Tailandas yra pirmoji po Kinijos šalis, kurioje buvo patvirtintas šios infekcijos atvejis ir tai įvyko sausio mėnesį.
Tačiau karantino priemonės, kurių buvo imtasi dėl pandemijos, kuriam laikui iš esmės paralyžiavo ekonominį aktyvumą, tad bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį smuko 12,2 proc., pranešė Nacionalinės ekonomikos ir socialinės plėtros tarybos (NESDC) biuras.
Dėl protrūkio „mūsų ekonomika smuko 12,2 proc. – mažiau negu per „Tom Yum Kung“ krizę“, pareiškė generalinis sekretorius Thosapornas Sirisumphandas, pavartojęs 1998 metais prasidėjusios Azijos finansų krizės vietos pavadinimą. Tailando BVP tų metų antrąjį ketvirtį sumažėjo 12,5 procento.
NESDC prognozuoja, jog šalies ūkio nuosmukis 2020 metais sieks 7,5 procento.
Nuosmukis „nėra toks didelis, kaip kai kuriuose kituose regiono ūkiuose“, pareiškė tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Capital Economics“ ekonomistas Alexas Holmesas ir priminė, jog Singapūro, Malaizijos ir Filipinų BVP sumažėjo labiau.
Tačiau „Tailando ekonomikos raidos perspektyvos dėl šalies priklausomybės nuo turizmo tebėra vienos prasčiausių regione“, pridūrė jis.
Metų pradžioje buvo tikėtasi, jog Tailande šiemet apsilankys apie 40 mln. turistų, tačiau kelionių sektorius tapo pirmąja dėl pandemijos visame pasaulyje kovą nustatytų karantino priemonių auka.
Turistų stoką netrukus pajuto Tailando paslaugų sektorius; smarkiai nukentėjo pramogų, mažmeninės prekybos, viešbučių ir restoranų segmentai.
Tailando bankas „Krungsri“ prognozuoja, jog sektorius „ir toliau bus silpnas, nes beveik nėra užsienio turistų, o vidaus perkamoji galia yra sumažėjusi“.