Tarp pieno kainų – vis didesnis atotrūkis

Per metus pieno supirkimo kainos pakilo 2 proc., užtat parduotuvėse pienas ir jo produktai pabrango per 20 proc., nors perdirbėjai ir dangsto produktų kainų šuolius didelėmis gamybos sąnaudomis, žemdirbių tai neguodžia.
Karvė
Karvė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugiausia 1,2 lito už natūralaus pieno kilogramą, mažiausiai – 0,73 lito – maždaug tiek praėjusį sausį supirkėjai mokėjo už perdirbti tiekiamą natūralų pieną, tačiau tai – tik deklaruota supirkimo kaina, realiai už pieną ūkininkai gauna dar mažiau pinigų, mat supirkimo kainą veikia ir tiekiamo pieno kiekis, ir jo riebumas, ir baltymingumas, ir taršos rodikliai, trečiadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Supirkimo kaina pakilo šiek tiek, tačiau parduotuvėse pieno ir jo produktų kaina pastaruosius porą metų vis kilo. Per tą laiką pienas pabrango kone 40 proc.

2010-ųjų sausį 0,9 litro talpos 2,5 proc. riebumo pieno pakuotę buvo galima nusipirkti sukrapščius 1,15 lito. Pernai sausį už pigiausią pieną teko mokėti apie 1,45 lito, o šiemet iš piniginės jau tenka išsitraukti ir 1,87 lito.

Natūralus, 3,5 proc. riebumo, pienas gerokai brangesnis. Jo 1 litro kaina baigia priartėti prie 3 litų.

Pieno rinkoje trūksta. Tai viena priežasčių, kuri verčia pieno kainas kibirkščiuoti vis smarkiau. Pieną perdirbančios įmonės jo atsigabena iš Lenkijos, Latvijos, Estijos. Per mėnesį vidutiniškai – apie 800 tonų. Tai maždaug dešimtadalis Lietuvoje per mėnesį superkamo pieno.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis