Sumažinti skolą „Arvi fertis“ prašė motyvuodama tuo, kad „Bioprolit“ reikalavimas buvo klaidingai patvirtintas per didelis, nes dalį skolų – 8,3 mln. eurų – būtina grąžinti investicijų įmonei „Biovasto investicijos“ bei tarptautinės grupės „Belor Group“ valdomai Lietuvos trąšų prekybos bendrovei „Belor“.
Tačiau Vilniaus apygardos teismas (VAT) spalio 23-ąją prašymo netenkino, nes jis yra nepagrįstas ir nesutampa su anksčiau teismo patvirtinta skolos detalizacija.
„Nėra pagrįstas „Arvi fertis“ teiginys, kad „Belor“ 5,6 mln. eurų kreditorinis reikalavimas įeina į „Arvi ir ko“ 13 mln. eurų kreditorinį reikalavimą. (...) Nėra pagrįstas teiginys, kad „Biovasto investicijos“ 2,65 mln. eurų kreditorinis reikalavimas įeina į „Arvi ir ko“ 13 mln. eurų kreditorinį reikalavimą“, – rašoma nutartyje, kurią dar galima skųsti.
Vilniaus apygardos teismas 13 mln. eurų „Arvi ir ko“ kreditorinį reikalavimą „Arvi fertis“ bankroto byloje patvirtino 2022 metų spalį, jis „Bioprolit“ perleistas šiemet balandį, po to, kai ši įmonė aukcione už 2,4 mln. eurų įsigijo bankrutavusią „Arvi ir ko“.
Palikdamas kreditorinio reikalavimo dydį nepakeistą VAT taip pat rėmėsi Lietuvos apeliacinio teismo ankstesniu sprendimu, kuriuo reikalavimo perleidimo sutartys, susijusios tiek su „Biovasto investicijos“, tiek su „Belor“, pripažintos negaliojančiomis.
Prieš pustrečių metų įkurtos „Bioprolit“ (anksčiau „Renetas LT“) 11 proc. akcijų priklauso bendrovei „EDS Invest 6“, likusios – dviem fiziniams asmenims.
Bankroto bylos jau iškeltos V. Kučinsko valdytos „Arvi“ grupės įmonėms „Marijampolės Arvi“, „Arvi kalakutai“ ir „Marijampolės pašarai“, o pačiam verslininkui teismai neleido paskelbti asmeninio bankroto.
V. Kučinskas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų, o jo pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.