Vilniaus apygardos administracinis teismas spalio 31 dieną atmetė „CEOcorp“ prašymą, kuriuo ji siekė panaikinti FNTT sprendimą netaikyti sankcijų išimties šiai pinigų pervedimo operacijai.
„Sprendimas išsamus ir aiškiai motyvuotas (...), todėl nėra pagrindo jo naikinti nei pareiškėjos („CEOcorp“ – BNS) nurodytais, nei kitais argumentais“, – rašoma nutartyje, kurią dar galima apskųsti.
Anot jos, 242 tūkst. eurų „Inter RAO Lietuvos“ mokėjimą pernai birželio 3 dieną Šiaulių bankas sustabdė gavėjai „CEOcorp“ nurodęs, kad mokėtoja FNTT sprendimu įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą.
„CEOcorp“ tarnybos prašė taikyti išimtį ir nurodė, kad pinigai mokami už jau suteiktas teisines paslaugas, tačiau FNTT argumentavo, kad įmonė nepateikė pakankamai duomenų ir informacijos, patvirtinančių pavedimo pagrįstumą.
„CEOcorp“ taip pat nurodė, kad FNTT nepagrįstai „Inter RAO Lietuvą“ įtraukė į sankcionuojamų įmonių sąrašą dėl jos sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, nes ne jis, o bankroto administratorius Aurimas Valaitis (dabar jau buvęs adminsitratorius) laikomas naudos gavėju.
Pati „Inter RAO Lietuva“ per teismus bando įpareigoti tarnybą išbraukti ją iš sankcionuotų įmonių sąrašo. Vilniaus apygardos administracinis teismas lapkričio 6 dieną išnagrinėjo bylą, tačiau sprendimo paskelbimą atidėjo.
51 proc. „Inter RAO Lietuvos“ akcijų paketas priklauso Suomijoje registruotai „RAO Nordic“, o šią valdo „Inter RAO“ – jos direktorių tarybai pirmininkauja Vakarų sankcionuojamas Rusijos oligarchas Igoris Sečinas, dėl savo ryšių su Kremliumi patekęs į sąrašą asmenų, kuriems dėl karo Ukrainoje taikomos Europos Sąjungos sankcijos.