„Snoro“ obligacijų įsigijimo sutartis žmonės pasirašė ir pinigus banko sąskaitose sukaupė 2011 metų lapkritį. Obligacijos turėjo būti išleistos 2011 metų gruodį, tačiau 2011 metų lapkričio 24 dieną buvo atšaukta „Snoro“ veiklos licencija.
„Dar prieš dvejus metus Indėlių ir investicijų draudimui pranešėme akivaizdų faktą – kad obligacijų taip ir neišleidus, už jas įmokėtos lėšos turi būti laikomos indėliais. Džiaugiamės, kad tokią poziciją palaikė Vilniaus apygardos teismas, panaikinęs Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo sprendimą“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.
Pasak jo, anksčiau dėl pinigų grąžinimo nesibylinėję „Snoro“ neįsigaliojusių obligacijų pirkėjai turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją elektroniniu paštu info@investuotoju.lt.
„Panaši istorija ir su neišleista „Snoro“ akcijų emisija – kai jos platinimas tapo neįmanomas dėl Lietuvos banko sprendimų, „Snoras“ turėjo nedelsdamas grąžinti lėšas investuotojams, todėl manome, kad jiems taip pat priklauso draudimo išmokos. Apie buriamą grupę paskelbsime artimiausiu metu“, – teigė T. Pilipavičius.
„Snoras“ lapkričio mėnesį platino platino dvi obligacijų emisijas litais (Nr. 11) ir eurais (Nr. 12), už kurias buvo siūlomos 4,5 proc. metinės palūkanos. Obligacijos turėjo įsigalioti gruodžio 1 dieną, tačiau lapkričio 16 dieną Vyriausybė nacionalizavo „Snorą“, o Lietuvos bankas paskyrė „Snoro“ laikinąjį administratorių ir pritaikė banko turto apsaugos priemones. Lapkričio 24 dieną „Snorui“ atšaukta veiklos licencija, o gruodžio 7 dieną iškelta bankroto byla.
Kiek obligacijų „Snoras“ galėjo išplatinti per dvi lapkričio savaites, nežinoma. „Snoras“ anksčiau skelbė, kad per spalio mėnesį išplatino 34,57 mln. litų vertės obligacijų.