Dabartinė krizė Graikijoje gali lemti šalies išėjimą ir iš euro zonos, ir iš pačios sąjungos. Tai pakenktų ES idėjai, kad prisijungimas prie Europos klubo yra geriausia garantija dėl ateities gerovės ir stabilumo.
Pasmerkdama Graikiją ir kitas ES šalis nevykusiam ekonominiam eksperimentui – eurui, ES dabar aktyviai naikina turtą, stabilumą ir Europos solidarumą.
Net jeigu pikta ir nuskurdusi Graikija liks sąjungoje, ryšys tarp ES ir klestėjimo bus sutrūkinėjęs. Baisi tiesa yra ne tik tai, jog ES nepavyko ištesėti pažadų dėl stabilumo ir vienybės. Pasmerkdama Graikiją ir kitas ES šalis nevykusiam ekonominiam eksperimentui – eurui, ES dabar aktyviai naikina turtą, stabilumą ir Europos solidarumą.
Galimi šio proceso pavojai yra labai ryškūs, nes Graikija yra strategiškai svarbioje vietoje. Į pietus nuo jos plyti Libijos chaosas ir kraujo liejimas, šiaurėje Balkanų nestabilumas, rytuose – pikta ir atgyjanti Rusija.
Visa tai žinant, kai kurie politikai Vašingtone mano, kad europiečiai pamiršo visas per Šaltąjį karą išmoktas strategines pamokas apie šios šalies svarbą.
Jeigu sekmadienį graikai balsuodami pritars ES skolintojų reikalavimams, tiems patiems, kuriuos jų vyriausybė tik ką atmetė, Atėnai, tikėtina, pasiliks tiek ES, tiek euro zonoje. Tačiau tai bus įbaugintos ir nusiminusios tautos sprendimas. Graikija vis dar būtų ES narė, tačiau Europos svajonė būtų mirusi.