Informavo
Neabejinga kraštietė Saida socialiniame tinkle pasidalino savo pastebėjimais apie priežiūros reikalaujančias tilto konstrukcijas. Moteris kreipėsi ir į savivaldybę, siųsdama nuotraukas ir prašydama į šį reikalą žvelgti ūkiškai, tačiau nors pradžioje sulaukė atsakymo, vėliau į žinutes jai nebuvo atsakyta.
Moters teigimu, kiekvienas objektas reikalauja laiku atliekamos priežiūros ir remonto darbų, mat ilgiau laukiant situacija prastės ir remonto kaina vis augs – juolab kad artėja žiema, o medinė konstrukcija, jau pradėjusi eižėti, tikrai nebus atspari ekstremalioms ir drėgnoms oro sąlygoms.
Reikia keisti plokštes
Savivaldybė savo ruožtu kreipėsi į įmonę UAB „Baris“, kuri turėjo atlikti tilto būsenos vertinimą ir pateikti numatomus remonto darbus bei jų sąmatą.
„UAB „Baris“ tilto konstrukcijų tyrimus atliko birželio mėnesį. Sutartis su paslaugos tiekėju buvo pasirašyta šių metų birželio 19 d. ir per 10 darbo dienų jis buvo įsipareigojęs pateikti tyrimų išvadą. Išvadą pateikė laiku.
Tyrimų išvadoje buvo pateikti tilto konstrukcijų defektų šalinimo sprendiniai ir sprendinių įgyvendinimo skaičiuojamoji sąmata. Pagrindiniai darbai yra medinių konstrukcijų puvinio šalinimas, apsaugos nuo puvimo įrengimas ir pakloto plokščių keitimas“, – komentavo mero patarėja Jorūnė Liutkienė.
Įtraukė per mažą sumą
Paaiškėjo, kad tilto remonto darbams numatytos lėšos biudžete yra ženkliai per skurdžios. Jau išėjusi valdžia apipuvusiam tiltui paskyrė vos 20 000 eurų, prieš tai neišsiaiškinę, kokius darbus reikia atlikti, bei kiek jie gali kainuoti. Dėl to eilinį kartą valdantieji tapo išėjusios valdžios sprendimų įkaitais. Vis dėlto tilto tvarkymo būtinybė yra akivaizdi, tik iš skirtos pinigų sumos naudos mažoka.
„UAB „Baris“ pateikta 84 000 eurų tilto konstrukcijų remonto skaičiuojamoji sąmata viršijo praeitais metais biudžete įtrauktą sumą –20 000 eurų, kurie buvo numatyti tilto remontui. Darbus, kuriuos reikia atlikti, skaidyti dalimis neracionalu, todėl tilto remonto darbai buvo perkelti į 2020 metus.
Dabar pinigai įtraukti į strateginio plano projektą ir bus traukiami į 2020 metų biudžetą, jeigu taryba pritars – bus vykdomi pirkimai ir jau tuomet atliekami darbai“, – komentavo J.Liutkienė.
Nuvalyti ne taip paprasta
Tuo tarpu apipaišytos tilto konstrukcijos ir šalia esantys takai – jau tikras galvos skausmas seniūnijai. Paaiškėjo, kad nuvalyti chuliganų meninę saviraišką nėra taip jau lengva. Seniūnas Algirdas Krivičius neslepia – vos pasibaigus rudeniškiems miesto priežiūros tvarkymo darbams, bus imtasi remonto darbų, o kaip nuvalyti tilto konstrukcijas – reikia gerai pagalvoti.
„Visa tai kainuoja papildomus pinigus. Čia tvarkai, gražini miestą, o kai kurie žmonės jo visai nesaugo. Žinome, kad tiltas apipaišytas, bet reikia sugalvoti, kaip viską nuvalyti. Tilto konstrukcijos padengtos impregnantu, jei valytume dažus su tam tikromis cheminėmis priemonėmis, jos kartu ir tą impregnantą nuvalytų. Reikėtų pirkti ir impregnantą, ir vėl iš naujo dengti.
Seniūnija ne statybos įmonė, yra seniūnas, inžinierius ir darbininkai, ir turime viską išmanyti. Reikia gerai pagalvoti, kaip tiltą sutvarkyti.
Žmonės piktavališkai gadina miestą. Tikrai norim miestą sutvarkyti, pagražinti, juk dėl miesto gyventojų viskas, o čia kaip diena, taip kažkas, žiūrėk, sugadinta, sudaužyta. Reikia labiau savo miestą saugoti ir mylėti“, – būti neabejingais savo miestui ragino seniūnas.
Saugos kameromis?
Panašu, kad susilaikyti nesugadinus visų mūsų turto kai kurie pajėgūs tik žinodami, kad juos filmuoja stebėjimo kameros. Galimybė susimokėti už apipeckiotų tilto konstrukcijų sutvarkymą turėtų atmušti norą gadinti tą, kas turėtų džiuginti akį.
„Pasiūlymą įrengti vaizdo stebėjimo kameras svarstysime, kai tiltas bus suremontuotas ir saugus, taip pat bus skiriamas didesnis dėmesys prevencijai ir tokių objektų priežiūrai, kad nesikartotų Vaivorykštės tilto likimas“, – komentavo mero patarėja J. Liutkienė.