Pasak organizacijos, dar trys savivaldybės dalyvaujamuosius biudžetus įgyvendins artimiausiu metu.
„Per šešerius dalyvaujamųjų biudžetų metus Lietuvoje išmokome nemažai pamokų ir turime sėkmės istorijų. Vis tik, būtina nuolat peržiūrėti, kas veikia, o ką verta keisti, atsižvelgti į patirtis kitose savivaldybėse“, – pranešime sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovė Ingrida Kalinauskienė.
Skyriaus duomenimis, 2023 metais, 52 savivaldybėse apie 158 tūkst. gyventojų pasiūlė 727 idėjas ir patys balsuodami išrinko įgyvendinti 172 projektus.
65 projektai buvo skirti aplinkos tvarkymui, 53 – žaidimų ir sporto aikštelėms įrengti, 14 – aplinkos apšvietimui įrengti, 9 – meno kūriniams ir erdvėms kurti bei 8 – pėsčiųjų takams nutiesti.
Pernai gyventojai savivaldybėms galėjo siūlyti idėjas projektams, kurių vertė nuo 5 tūkst. iki 180 tūkst. eurų, o iš viso gyventojams buvo paskirstyti beveik 6 mln. eurų.
Dalyvaujamasis biudžetas – būdas kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei, mokyklai ar organizacijai ir balsuodami renka labiausiai patikusias.
Organizacijos teigimu, nuo pirmojo dalyvaujamojo biudžeto sukūrimo 2018 metais Lietuvos gyventojai įsitraukė panaudojant 14,4 mln. eurų.