Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Trečdalis vartojimo kreditų gavėjų lošia

33 proc. vartojimo kredito gavėjų bent vieną kartą per mėnesį lošia azartinius žaidimus, o 14 proc. jų jau turi reikalų su antstoliais ar skolų išieškotojais, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ atlikta vartojimo kreditų gavėjų nuasmenintų banko pavedimų išrašų analizė, rašoma „Scorify“ pranešime spaudai.
Azartiniai lošimai
Azartiniai lošimai / Fotolia nuotr.

80 proc. lošiančių žmonių vidutiniškai įvykdo iki 30 banko pavedimų lošimų bendrovėms per mėnesį, 40 proc. lošėjų azartiniams žaidimams išleidžia daugiau nei 500 eurų per mėnesį, o 25 proc. neturi pajamų iš darbo santykių.

„Vartojimo paskolų gavėjų analizė atskleidė nemažą lošimo problemos mąstą šioje gyventojų grupėje. Gyventojai išleidžia dideles suma lošimams, o jų lošimų šaltinis – ne tik su darbo santykiais susijusios pajamos, bet taip pat paskolos, – situaciją komentuoja „Scorify“ duomenų mokslininkas Robertas Tarasevič.

Trys iš keturių lošiančių asmenų jau turi jau turi finansinių įsipareigojimų, o likusieji buvo užpildę paraišką paskolai gauti. Lošiančius asmenis vertiname kaip aukštos rizikos, nes matome tendenciją, kad jie susiduria su sunkumais grąžindami paskolas“.

20 proc. lošėjų azartinių žaidimų bendrovėms pinigus perveda daugiau nei 30 kartų per mėnesį, o net 39 proc. gyventojų pralošia 2 ir daugiau kartų didesnes sumas nei gauna pajamų iš darbo santykių. Vidutinės gyventojų lošimų išlaidos per mėnesį siekia 600 Eur, tačiau mediana – 84 Eur, o ženklus skirtumas tarp vidutinės pralošiamos sumos ir medianos išryškina dalies asmenų pralošiamas dideles sumas.

„Kreditoriai turėtų įdėmiau pasižiūrėti į kredito gavėjų situaciją – matome, kad gyventojai ne tik pralošia daugiau nei uždirba, bet taip pat azartiniams lošimams išleidžia pasiskolintas lėšas. Duomenys rodo ir nemažai privačių pavedimų, tad skolinamasi ir iš privačių asmenų, o taip pat, tikėtina, azartiniuose lošimuose dalyvauja ir nemaža dalis nelegalių pajamų“, - sako R.Tarasevič.

„Scorify“ plėtojama dirbtiniu intelektu pagrįsta bankinių išrašų kategorizavimo paslauga leidžia finansų įstaigoms papildomai įvertinti rizikas identifikuojant žaidimuose dalyvaujančius asmenis pagal jų sąskaitų išlaidų eilutes ir skolinti atsakingiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas