FED „Rusvosios knygos“ pranešime teigiama, kad JAV ekonomika augo didžiojoje šalies dalyje vidutiniu tempu. Augimą paskatino didėjanti JAV vartotojų paklausa nekilnojamam turtui bei kitom ilgalaikio vartojimo prekėms.
Nepaisant neapibrėžtumo dėl JAV biudžeto išlaidų mažinimo, vasario mėnesi JAV buvo sukurta 198 tūkst. naujų darbo vietų t.y. 28 tūkst. daugiau negu buvo prognozuota, o sausio mėnesį JAV ekonomika įdarbino 215 tūkst. naujų darbuotojų.
Žaliavų kainos |
Gamyklų užsakymai sumažėjo 2 proc., o praėjusį mėnesį užsakymai augo 1,8 proc. Tai buvo didžiausias užsakymų sumažėjimas per penkis mėnesius. Daugiausia užsakymų neteko transporto sektorius ir karinė pramonė.
Vakarų Europa
Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės atsitraukė nuo puspenktų metų aukštumų. Investuotojai vakar atsiėmė pelnus ir rinkose vėl buvo kalbama apie politinę riziką regione. Viso vakar mažėjo 14 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Labiausiai traukėsi „probleminės“ euro zonos – šiuo metu investuotojų akiratyje esančių Ispanijos ir Italijos – akcijų kainų indeksai. Ispanų IBEX smuko 0,8 proc., Italų FTSE MIB – 0,5 proc. Mažėjusios vario kainos žemyn traukė ir žaliavų bendroves. Stoxx Europe 600 Basic Resources indeksas vakar mažėjo 1,4 proc. ir pasirodė prasčiausiai iš visų pramonės sektorių.
Šiandien ateities sandoriai pranašauja brangimą Vakarų Europos rinkose. Tačiau investuotojai gali būti kiek dirglesni, nes šiandien posėdžiaus Europos centrinis bankas ir Anglijos bankas, o jų vadovų pranešimai bus akylai stebimi.
Azija
Šiandien Azijos akcijų rinkų indeksai traukėsi. Laukiama Europos bei Anglijos centrinių bankų sprendimų; o neigiamoms nuotaikoms atsispyrė tik Japonijos akcijų birža, o Japonijos bankas paskelbė nekeisiąs monetarinės politikos ir aktyvų supirkimo mastas liko 76 trln. Jenų dydžio.
Japonijos optoelektronikos gamintoja „Olympus Corp.” tikisi sumažinti skolos dydį iki kitų finansinių metų pabaigos daugiau, nei planuota – tai augino akcijų vertę rinkoje 5,5 proc. Tuo tarpu plieno gamintojų vertybiniai popieriai pigo. Vertinama, kad už geležies žaliavą balandžio-birželio mėnesiais bus mokama 33 proc. daugiau.