Visų pirma, ten yra labai daug institucijų, kurios padeda startuoliams atvykti, įsikurti, konsultuoja įmonių įkūrimo ir visais kitais rūpimais klausimais bei visa tai daro nemokamai.
Antra, yra nemenka finansinė motyvacija. Verslo angelai (daugiausia tai – turtingi privatūs asmenys), pasiryžę investuoti į startuolį ankstyvoje jo stadijoje iki 250 000 svarų, 50 proc. šios sumos atgauna per mokesčių lengvatas. Tai tikrai padrąsina investuoti į startuolius.
Lietuvoje startuolių ekosistemą ugdo ir sėkmingai augina „Versli Lietuva“. O patys startuoliai tikrai vertina tai, ką daro ši įstaiga, nes tai atitinka bendruomenės poreikius. „Verslios Lietuvos“ startuoliams organizuojami renginiai ir projektai duoda akivaizdžių rezultatų.
– Tai ar esate pasiryžęs ir ketvirtam startuoliui?
– Su „Soundest“ darbo yra pakankamai, sekasi tikrai neblogai, todėl kol kas tikrai neplanuoju. Nors, kai kada nors jį labai sėkmingai parduosime, galbūt apie ketvirtą ir pagalvosiu (juokiasi).
Verslumą ir eksportą šalyje skatinanti VšĮ „Versli Lietuva“ taip pat kuruoja bendruomenę „Startup Lithuania“ ir yra Lietuvos startuolių ekosistemos fasilitatorius. Įstaigos organizuojami projektai ir renginiai yra skirti visų stadijų startuoliams ir dar tik besidomintiems šia sritimi žmonėms. Didžiausio dėmesio sulaukiantys projektai – didžiausia Baltijos šalyse jaunimo verslumo skatinimo konferencija „Silicon Valley comes to the Baltics“, didžiausia
Baltijos šalyse startuolių mugė „LOGIN Startup Fair“ bei brandesniems, investicijas gauti pasiruošusiems startuoliams skirtas „Startup Lithuania Roadshow“, kuomet kelis atrankos ir mokymų etapus praėję verslininkai pristatyti savo kompanijų vyksta į startuoliams svarbiausius pasaulio taškus – Silicio slėnį (JAV), Londoną (Didžioji Britanija), Tel Avivą (Izraelis), Berlyną (Vokietija), Dubliną (Airija), Stokholmą (Švedija), Helsinkį (Suomija).