Taryba, be kita ko, pritarė Darbdavių konfederacijos siūlymui ateityje MMA didinimą sieti su ekonominiais rodikliais. Konfederacijos vadovo Dano Arlausko teigimu, šiai išlygai pritarė ir profesinės sąjungos, tam neprieštaravo ir Vyriausybės atstovai.
„Mums buvo svarbu, kad tai būtų įrašyta į protokolą. Jeigu ekonominiai rodikliai bus geri, kodėl MMA ir nedidinti? Nes dabar susidaro tokia situacija, kad kai kur regionuose minimali mėnesio alga siekia 65 proc. vidutinio atlyginimo ir mes manome, kad problema yra ne MMA, o vidutinio atlygio dydis“, – BNS sakė D.Arlauskas.
Jo nuomone, profesinių sąjungų atstovai supranta, kad toks minimalios algos keitimas būtų labiau prognozuojamas.
„Profesinių sąjungų ambicijos irgi yra užgautos, nes siūlymą dėl MMA didinimo turi teikti Trišalė taryba, o kol kas tai yra politikų iniciatyvos, šalia kurių Trišalė taryba lieka nuošalyje. Siūlau į viską žiūrėti ir vertinti plačiau, siekiant pilietinės galios didėjimo“, – BNS sakė D.Arlauskas.
Siūloma, kad MMA keitimas turėtų būti siejamas su penkiais pagrindiniais kintamaisiais: vidutiniu darbo užmokesčiu, darbo našumu, vidutiniu metiniu vartotojų kainų indekso pokyčiu, bendrojo vidaus produkto augimu bei vidutiniu metiniu nedarbo lygiu.
Skirta 14,5 mln. eurų
Sprendimą dėl MMA didinimo nuo liepos palaiko ir prezidentė, ir premjeras. Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad toks MMA didinimas yra pakeliamas ir verslui, valstybės biudžetui.
MMA didinimui nuo šių metų liepos dar pernai pritarė valdančioji koalicija. Tam biudžete skirta apie 14,5 mln. eurų, į tai buvo atsižvelgta, gruodį priimant 2015 metų biudžetą.
Lietuvos pramonininkų vadovai antradienį teigė manantys, jog MMA kėlimas 25 eurais neturės didelės įtakos didelėms įmonės, tačiau gali paveikti smulkųjį verslą, ypač paslaugų įmones, esančias rajonuose. MMA didinimą palaiko profesinės sąjungos.
Algirdas Butkevičius antradienį pranešė, kad nuo kitų metų sausio siūlys didinti MMA dar 25 eurais iki 350 eurų.
Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo 2014 metų spalio 1 dienos – 10,1 euro iki 300 eurų.