VIISP sukurta tam, kad valstybės informacinės sistemos ir registrai galėtų keistis duomenimis, o elektronines paslaugas kuriančios institucijos – naudotis šioje platformoje įdiegtais bendro naudojimo IT sprendimais.
Ši platforma leidžia elektronines paslaugas sukurti daug greičiau ir pigiau, nes atskiroms institucijoms nebereikia diegti savų sprendimų.
Ši platforma leidžia elektronines paslaugas sukurti daug greičiau ir pigiau, nes atskiroms institucijoms nebereikia diegti savų sprendimų, tokių, kaip paslaugos gavėjo tapatybės nustatymas, apmokėjimas už paslaugas, keitimosi duomenimis standartizavimas ir kt.
VIISP plėtros projekto „Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo (sąveikumo) sistemos saugos ir funkcionalumo plėtra“, finansuojamo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, įgyvendinimo metu realizuoti sprendimai juridinių asmenų vadovams suteiks galimybę įgalioti savo darbuotojus atlikti tam tikrus veiksmus elektroninėje erdvėje.
Bus įdiegtos naujovės dokumentų valdymo srityje – institucijos turės galimybę talpinti savo dokumentus atskiroje srityje. Taip pat bus įdiegta centralizuota programinės įrangos licencijų valdymo paslauga, skirta valstybės institucijose naudojamos programinės įrangos licencijų tvarkymui.
Daugybė naujų funkcionalumų, kurie leis kur kas patogiau naudotis Elektroninės valdžios vartų portalu. Tai – atnaujintas portalo programinis sprendimas ir dizainas, įdiegta nauja paieškos sistema, paremta lietuvių kalbos sintaksine-semantine analize, kuri padės vartotojams elektronines paslaugas rasti lengviau ir greičiau, apmokėti už suteiktas paslaugas naujais mokėjimo būdais (kredito kortelėmis, per „PayPal“ sistemą ar SMS žinutėmis).
Nauja pagalbos tarnyba leis vartotojams kreiptis ir į portalą administruojančią instituciją, ir į patį paslaugos teikėją jiems patogiausiu būdu – telefonu, el. paštu ar „pokalbių kambario“ pagalba.
Nauja pagalbos tarnyba leis vartotojams kreiptis ir į portalą administruojančią instituciją, ir į patį paslaugos teikėją jiems patogiausiu būdu – telefonu, el. paštu ar „pokalbių kambario“ pagalba. Be to, Lietuvos gyventojams bus suteikta galimybė gauti elektronines paslaugas ir užsisakyti reikiamas pažymas, naudojantis mobiliąja aplikacija eGOV.lt.
Pažymėtina ir tai, kad visas elektronines paslaugas Lietuvoje kuria patys mūsų šalies IT specialistai.
Lietuva pirmoji ir kol kas vienintelė šalis Europoje, įdiegusi sudėtinę su vaiko gimimu susijusią paslaugą. Naudojantis elektroninės valdžios vartais Lietuvos gyventojai, neišeidami iš namų ar būdami gydymo įstaigoje, turi galimybę vienu prisijungimu prie elektroninių valdžios vartų portalo iš karto užsisakyti vaiko gimimo registravimo Gyventojų registre paslaugą, deklaruoti vaiko gyvenamąją vietą, pateikti prašymą vienkartinei išmokai gimus vaikui gauti, taip pat pateikti prašymą tėvystės pašalpai skirti, o darbdaviui – pranešti, kad vaiko tėvas išeina tėvystės atostogų.
2014 m. apklausų duomenimis, valstybės institucijų interneto svetainėse Lietuvos gyventojai dažniausiai lankosi, ieškodami bendros informacijos apie institucijų veiklą (49 proc.). Tai sudaro 45 proc. interneto vartotojų.
Lietuvos gyventojams suteikta galimybė visas administracines ir viešąsias elektronines paslaugas rasti bei jas užsisakyti vienoje vietoje – Elektroninių valdžios vartų portale adresu: www.epaslaugos.lt
Per mėnesį Elektroninių valdžios vartų portalo paslaugomis pasinaudoja apie 170 tūkst. unikalių interneto naudotojų.
VIISP plėtros projektas įgyvendintas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.