Turkišką muilo operą „Be kaltės kalta“ praėjusiais metais 43 mln. gyventojų turinčioje Argentinoje žiūrėjo 12 mln. žmonių.
Čilėje kitas turkiškas serialas „Tūkstantis ir viena naktis“ 2014 m. tapo žiūrimiausia TV programa visoje šalyje.
42 metų čilietė Marcela Mera yra ištikima turkiškų serialų žiūrovė. Moteris teigia, kad turkiški serialai jai patinka labiau už amerikietišką produkciją dėl pastarojoje pernelyg dažnai akcentuojamo seksualumo.
Čilėje kitas turkiškas serialas „Tūkstantis ir viena naktis“ 2014 m. tapo žiūrimiausia TV programa visoje šalyje.
„Be to, turkiška produkcija aukštos kokybės ir neturi Holivudui būdingų klišių ir stereotipų. Esu pavargusi nuo smurto ir sekso amerikietiškoje TV produkcijoje“, – teigė M.Mera.
Turkiškų muilo operų populiarumas Pietų Amerikoje auga Turkijos televizijos produkcijos gamintojams vis dažniau eksportuojant savo produkciją.
Turkijos eksportuotojų asamblėjos (TEA) duomenimis, 2015 m. šalis iš užsienyje parduotos TV produkcijos uždirbo 250 mln. dolerių. Tuo tarpu 2004 m. ši suma siekė vos 10 tūkst. dolerių.
Skaičiuojama, kad šiuo metu turkiškas muilo operas daugiau nei 140 pasaulio šalių žiūri apie 400 mln. žmonių.
Nors dabartinės turkiškos TV produkcijos eksporto apimtys, lyginant su Didžiąja Britanija ar JAV, atrodo juokingos, tačiau Turkija ir toliau siekia didinti savo produkcijos populiarumą.
TEA generalinis sekretorius Baderas Arslanas tikisi, kad 2023 m. iš jo šalies TV produkcijos bus eksportuota už 1 mlrd. dolerių.
Turkijos TV ir kino produkcijos gildijos prezidentas Buranas Gunas teigia, kad egzistuoja keletas priežasčių, kodėl šios šalies serialai sulaukia populiarumo Pietų Amerikoje. Viena iš jų, fizinis turkų panašumas į pietų amerikiečius.
Be to, B.Guno teigimu, turkiški serialai paliečia socialinių pokyčių problemas, kurios gajos ir Pietų Amerikoje, pavyzdžiui, žmonių migraciją iš kaimų į miestus bei urbanizacijos keliamus iššūkius.